TÉMATA, KTERÁ SLEDUJEME

Podněty z iniciativy Za bydlení


Sledujeme toto téma z důvodů nejen svého programového zájmu, ale i jako problematiku, na níž stojí a závisí stav společnosti a vypovídá o politice státu ke svým občanům. Zároveň ukazuje, jak velké rezervy má v těchto otázkách občanská společnost u nás.


Kauza KD Repre v Mostě,

ti "vytrvalí" z Vás jistě vědí, že kauza KD Repre je námi dlouhodobě sledována.  Čtěte také  mostecky.denik.cz/zpravy_region/most-ziska-zpet-repre-firma-crestyl-ho-uz-nechce-novy-obchodni-dum-nebude-20150821.html .

Máme poměrně podrobně zmapovánu celou causu, jak začala a vyvíjela se s ohledem na některé velmi závažné okolnosti související s tím, jak se KD Repre mostecká vládnoucí garnitura - zejména Sdružení Mostečané Mostu (SMM) a KSČM - v r. 2010 KD Repre tzv. zbavila "rukou nerozdělnou". Také dnes, s odstupem téměř 10 let "kauza Repre žije" a její řešení by nemělo ujít pozornosti nejen občanů Mostu.

Podporujeme koncept sociálního bydlení, 

stejně jako my se můžete připojit k těm, kdo uvažují o sociální problematice zejména v otázkách bydlení. Podpořit některé iniciativy můžete na mitsvujdomov.cz/  
 

O přístupech k problémům tzv. obchodování s chudobou

Most jistě není jediným městem (obcí), které sáhlo k zablokování doplatku na bydlení - podrobnosti např. mostecky.denik.cz/zpravy_region/most-zakazal-bytovou-pomoc-pristehovalcum-na-sesti-sidlistich-20171221.html .

I když toto opatření může vést na jedné straně k "radosti" na úrovni některých samospráv, na druhé straně fakticky problémy neřeší, a nové naopak přináší: chudoba a další nárůst sociálního vyloučení. 

Možné přístupy k řešení, a to v oblasti bydlení, zadlužování, vzdělávání, rekvalifikace, zvyšování kvalifikace, zásadní přístup k eliminaci hazardu, práce s informacemi u sociálně slabých skupin občanů atd.

Za zásadní oblast změn lze považovat přístup k přijetí zákona o sociálním bydlení... >>> Co je sociální bydlení www.socialnibydleni.org/cs