NÁZORY A KOMENTÁŘE

Propojení majetku, politiky a mediálního vlivu. Expremiér Andrej Babiš za to byl kritizován Evropskou unií. Na regionální úrovni předvádí něco podobného Stavební bytové družstvo Krušnohor na Mostecku. Pod názvem Sdružení Mostečané Mostu ovládalo osm let tamní radnici, v rámci privatizace si přihrálo městské byty a se třiadvaceti tisíci družstevníky...

Za připomenutí stojí, že tento svátek si lidé připomínají již od r. 1857 a jeho tradice sahají do USA, rozšířil se průběžně i do dalších zemí světa.

Tento rybník není z největších, ale je velice důležitý pro město Třeboň. Je rekreačním centrem a "letňáci" dávají vydělat hotelům, penzionům, hospodám, půjčovně kol, obchodům, plážím…. Jeho využití hodně závisí na kvalitě vody, ne každý je ochoten se "bahnit" ve vodním květu sinic. Jak tedy vypadá voda v r. Svět na začátku jara?
V mediálním prostoru a částečně i v akademickém zaznívá mýtus, že populismus je to, čemu se dříve říkávalo radikální pravice. To ale není pravda, neumožnilo by nám to srovnávat středoevropský prostor, kde máme celou řadu dalších typů populistů. Jedním typem je například české hnutí ANO, u nějž je boj proti establishmentu součástí volební strategie,...

V této sekci zveřejňujeme také čísla e-newsletteru INFO OMMO. Starší verzi webu OMMO s archivem článků najdete na https://ommo1.webnode.cz/. Dáme prostor vašim názorům, které můžete posílat.

INFO OMMO


Můžete nám posílat svoje názory, náměty, které zveřejníme na stránkách INFO OMMO (využijte formulář vpravo).

INFO OMMO vychází od r. 2010 jako e-newsletter politického hnutí Občané městu, město občanům (OMMO). Je elektronicky, bezplatně šířen členům, sympatizantům a příp. zájemcům. Zveřejněné informace a autorské texty jsou s vědomím autorů nebo opatřeny odkazy na zdroje.

(Zatím) poslední číslo  INFO OMMO 60-2022

od roku 2010