NÁZORY A KOMENTÁŘE

Blíží se rychle výhybka, která "vlak" voliče po splnění jeho základního, často jediného úkolu, dát hlas těm "správným", tzv. elitám společensko-politického a podnikatelského života, vyvoleným, a přesměruje jej na slepou kolej, aby pak "výpravčí" jednotlivých abonentů na moc nad komunálem, a žel i jejich životy, znovu za čtyři roky vyzval - "Haló,...

Srpnový vpád vojsk Varšavské smlouvy se udál na pozadí pražského jara, v období uvolněné atmosféry "socialismu s lidskou tváří". Postupné uvolňování ale nakonec vedlo k tzv. zvacímu dopisu, v němž konzervativní křídlo komunistické strany tvrdilo, že Československem zmítá kontrarevoluce, vlna nacionalismu a antikomunistických nálad.Dopis určený...

Dovolujeme si odkázat, možná také v souvislosti s námi prosazovaným volebním programem pro Most, na následující text. A příznivci jádra, tedy především z něho získávané energie, snad připustí rychle probíhající klimatické změny:

Nový evropský Bauhaus (NEB) je novou vítanou a důležitou aktivitou EU podporující oblast kreativních průmyslů v širších souvislostech. Cílem této iniciativy je poskytnout všem občanům přístup k oběhu zboží s nižšími uhlíkovými emisemi, které podporuje obnovu přírody a chrání biologickou rozmanitost.
Zadlužené lázněVedení města převzalo na začátku svého volebního období lázně nezatížené dlouhodobými a krátkodobými úvěry. Současnému vedení se podařilo lázně formou dlouhodobého úvěru zadlužit. Lázně k 31. 12. 2021 dluží přes více než 55 milionů Kč. A je to ten samý Jan Váňa, který dluhy odmítal. Zajímavý obrat.

V této sekci zveřejňujeme také čísla e-newsletteru INFO OMMO. Starší verzi webu OMMO s archivem článků najdete na https://ommo1.webnode.cz/. Dáme prostor vašim názorům, které můžete posílat.

INFO OMMO


Můžete nám posílat svoje názory, náměty, které zveřejníme na stránkách INFO OMMO (využijte formulář vpravo).

INFO OMMO vychází od r. 2010 jako e-newsletter politického hnutí Občané městu, město občanům (OMMO). Je elektronicky, bezplatně šířen členům, sympatizantům a příp. zájemcům. Zveřejněné informace a autorské texty jsou s vědomím autorů nebo opatřeny odkazy na zdroje.

(Zatím) poslední číslo  INFO OMMO 60-2022

od roku 2010