Zatímco světová, ale i domácí ekonomika se přehřívají

15.03.2019

resp. vykazují se obavy o vývoj příští, vedení města Mostu se hodlá "plácnout přes kapsy" a rozkročit jako kdysi jejich předchůdci, z nichž někteří "spoluvytvořili" také kauzu KD REPRE, stejně jako nyní hodlají být u jejího pokračování. Jen být?

A tak zatímco ministryně Schillerová (za ANO) do prosince 2018 rozdávala, až to začalo být "podezřelé", úderem roku 2019 "bije na poplach" a vybízí k šetření, dokonce masovému. Navzdory těmto i dalším obavám, nikoliv neopodstatněným, ale to už bylo i v prosinci 2018. A varování chodila již dávno předtím, jenže každý "den slávy u kormidla stojí za to". A není nad to, když Vás masy vynášejí vzhůru, cesta dolů pak už není jenom vinou mas, ale zemské přitažlivosti určitě. Tlumit to může např. flexibilita osobního konta na časy horší a nejhorší, příp. "vykopnutí" někam výš či ještě výše. 

Mostecká vládnoucí kandidatura - zacitujme: 

"Radní v Mostě už počítají s tím, že odhadované výdaje na chystanou rekonstrukci kulturního domu Repre stoupnou ze 350 milionů na 550 milionů korun."

Zdroj: https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/kulturni-dum-v-moste-muze-stat-az-550-milionu-20190314.html 

A pokračujme velkými slovy samotného náměstka primátora pro oblast rozvoje, majetek a městské službu, ekonomiku, která spěchá s upřesněním: 

"S tím, jak se projektuje, se snažíme přiblížit k reálné částce, a dnes už víme, že ta původní by nebyla dostatečná," sdělil náměstek primátora Marek Hrvol (ProMost)."

Zdroj: https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/kulturni-dum-v-moste-muze-stat-az-550-milionu-20190314.html 

A tak zatímco se v Litvínově opozice - např. od Zelených i Pirátů - aspoň "obává" takto vysokých výdajů litvínovské radnice, v Mostě zvolená "opozice" (tedy kdo to vlastně je?) mlčí nebo naopak "mlčky souhlasí" či přikyvuje. 

Jenže divme se po zkušenostech z posledního cca desetiletí, že? 

H. Svobodová