Jak ve 2. kole prezidentské volby: vážení členové, příznivci našeho hnutí, občané

15.01.2023

V logice našeho předchozího sdělení, abychom svými hlasy zabránili pokračujícímu propadu naší země, zejména z pohledu hodnotového systému, ekonomické a politické úrovně a usilovali o změnu na čele prezidentského úřadu, jehož význam byl končícím prezidentem Zemanem zcela znehodnocen, si dovolím doporučit: podpořme svými hlasy ve 2. kole - po náležitém pragmatickém zhodnocení stavu a další perspektivy vývoje ČR - generála Petra Pavla. 

Proč?

Tato země by se měla velmi razantně odpoutat od politiky manipulace, lží a prosazování osobních a oligarchických zájmů spojených s personou Andreje Babiše a jím reprezentované úzké politické a ekonomické skupiny. 

ČR by měla v této době, s ohledem na mezinárodní vývoj vsadit především na člověka s prokazatelnými zahraničními zkušenostmi, na jistotu a opatření před hrozícími eskalacemi násilí a válečnými hrozbami. A to nikoliv cestou "siláckých a sebestředných gest", ale v kontextu spojeneckých mezinárodních sil. 

Na domácí politické scéně pak podpořme takovou osobnost, garantující dát přednost konstruktivnosti a eliminaci osobních zájmů, před vměšováním se do rozhodování výkonné moci či dokonce jednání v zájmu cizích uskupení, která mohou ČR zavléct do sféry nejistých až podezřelých zájmů bez pravidel a dodržování zákonů. 

Ano, tato volba je o tom, jak zvolit osobnost proti tomu, co ztělesňuje Andrej Babiš. V tuto chvíli je jediná taková osobnost na pozici prezidenta, a tou je generál Petr Pavel.

Hana Svobodová

předsedkyně OMMO