V souvislostech: Vyjednávání o manželství pro všechny: Kde a jak vznikla studie, kterou odpůrci často citují?

04.03.2024
Jak už bylo řečeno, nápad na vznik Regnerusovy studie se objevil během setkání konzervativců, jež iniciovala organizace The Heritage Foundation (HF). Ta patří mezi největší konzervativní lobbisty v USA a investuje do lobbingu statisíce dolarů ročně. Organizace má blízko k republikánské straně a jejím posláním je "prosazovat veřejnou politiku založenou na principech svobodného podnikání, štíhlého státu, individuální svobody, tradičních amerických hodnot a silné národní obrany". Momentálně například pracuje na operaci s názvem Project 2025, v jehož rámci by se měly za 22 milionů dolarů připravit podklady i personální obsazení pro příští konzervativní americkou vládu. V řadách HF jsou aktivní i bývalí vysoce postavení úředníci Trumpovy administrativy.
The Heritage Foundation mimo jiné popírá klimatickou krizi a tvrdí, že "jediný konsenzus ohledně hrozby změny klimatu, který v dnešní době zřejmě existuje, je ten, že tu žádný takový konsenzus neexistuje". Organizace je rovněž součástí koalice Promise to America's Children, v níž je zastoupena také konzervativní křesťanská skupina Alliance Defending Freedom, jež v minulosti spolupracovala s českou Aliancí pro rodinu. Česká Aliance pro rodinu se na začátku března 2022 účastnila konference, kterou tato organizace pořádala. "Na začátku března proběhla online konference amerického konzervativního think-tanku The Heritage Foundation, která se tentokrát zaměřovala na to, jak LGBTIQ+ a především pak transgenderová ideologie ovládla americké školní osnovy. A jak za pomoci ohebné legislativy dokonce odděluje nezletilé děti od rodičů. I my jsme se konference zúčastnili," informovala Jana Jochová.   

https://www.investigace.cz/manzelstvi-pro-vsechny-studie/?utm_source=ecomail&utm_campaign=2024_03_04_newsletter_-_web_-_brezen24&utm_medium=email&utm_term=1738&ecmid=1158