V "politické hře" jde vždy o hodně

24.06.2019

V případě smýšlení a konání některých politiků, kteří sice nejsou v tzv. hlavní politické vlně- výkonné, jinak na vládní úrovni působící či mající přímou odpovědnost za některé fungování státní správy či samosprávy - je taktéž možné vysledovat některé kroky reagující na celostátní dění.

Jedním z nich je např. mostecká senátorka A. Dernerová, která se vyjádřila v rozhovoru ... https://twnews.cz/cz-news/senatorka-dernerova-na-vaclavak-nechodi-ordinuji  , a jenž je mj. známá tím, že s A. Babišem sympatizovala, nyní pro jistotu svého "politického přežívání" v senátu sympatizuje s klubem Starostů. Dovolím si připomenout, že např. podporovala prezidentského kandidáta a ekonoma Jana Švejnara a zároveň podepsala podporu jinému kandidátovi Miloši Zemanovi - viz také společné foto senátorů. Paní senátorka prostě ráda používá jednu kartu, "cinknutou" pro více hráčů. O jejich protikorupčních snaženích se již psalo nejednou, stejně jako o tom, jak tzv. odolávala podnikateli J. Zelenkovi, který nakonec sáhl a dosáhl do každé mostecké partaje a "vybral si svého vyvoleného", a to i v řadách KSČM. V této souvislosti se již dříve údajně hovořilo o J. Novákovi. 

A snad poznámku na závěr: lze nahlas zauvažovat, zda paní senátorka hledá omluvu za neúčast na probíhajících demonstracích především proti vládní garnituře A. Babiše ve vytíženosti ordinační doby či jen byla zase účelově oslovena, aby se v celém dění zaskvělo také její jméno, které už se jinak skvělo právě v souvislosti s tolik "zprofanovanými lidmi v jedné řadě..."? Myslím ale, že se již ví, že ani zdaleka není tou "nezdolnou bojovnicí proti korupci", spíš jen postupuje jako další v pořadí tam, kde lidé podobní panu Zelenkovi či Babišovi rozhazují své sítě do vyšších pater politiky, kde se naučili sedět a lidé další, tzv. bojovníci proti korupci jim v tom jen snaživě napomáhají.

/HS/