V. Balín: A je po volbách!

25.09.2022

Blíží se rychle výhybka, která "vlak" voliče po splnění jeho základního, často jediného úkolu, dát hlas těm "správným", tzv. elitám společensko-politického a podnikatelského života, vyvoleným, a přesměruje jej na slepou kolej, aby pak "výpravčí" jednotlivých abonentů na moc nad komunálem, a žel i jejich životy, znovu za čtyři roky vyzval - "Haló, tady volby, tak voliči, kde se flákáš, rychle k urničkám, dej nám důvěru, my víme, jak na to a pak se nestarej, my si to zařídíme!"

Vedení OMMO děkuje všem svým sympatizantům, členům a kandidátům za odvahu a úsilí vynaložené ve volební kampani.

I když v sídle hnutí v Mostě jsme šli do marného boje a prohráli jej již před volbami, mj. ve světle "podivného" rozhodování KS v Ústí n. L., dosáhlo celkově politické hnutí OMMO nejlepšího volebního výsledku ve své více než desetileté historii. A i když ani Jirkov u Chomutova vyšel bez zisku mandátu, netřeba propadat smutku. Získali jsme celkem v 8 místech, kde jsme kandidovali 25 mandátů (22 mandátů "čistě" kandidáti OMMO a další tři spolu se SZ v Třeboni v koalici Společně pro Třeboň). V několika místech se budeme účastnit povolebních vyjednávání o podobě vedení radnic na další čtyřleté období. V Bakově n. J. jsme komunální volby dokonce vyhráli se ziskem 11 mandátů z 21! Přesto i zde budeme jednat. My opravdu nejsme jako ONI!! Další zisk 6 mandátů a druhé místo na pomyslné cílové pásce jsme dosáhli v Chrastavě. V již zmíněné Třeboni 4 mandáty spolu se SZ, v Otrokovicích 1 mandát a 1 mandát v Újezdu u Brna. Že vám něco chybí v těch počtech? Správně. Nakonec jsem si nechal "trumf" z domácí scény.

V Lomu, kde se od roku 2010 snažíme, aby se z města strachu a nízké politické kultury (vedení města) stalo prostředí příjemnější pro jeho občany. Zadařilo se! Naše nasazení, odvaha, a to i přes ústrky, schválnosti, a dokonce fyzické ataky proti jedinému zastupiteli OMMO ještě do včerejšího dne, to vše strhlo zdejší občany a koaliční potenciál proti vládě arogance nakonec z těchto voleb přeci jen vzešel. Získali jsme sice "jen" dva mandáty, očekávání byla možná vyšší, ale spolu s kreditem našeho lídra mezi občany je to slušný vklad do povolebních jednání s těmi, kdo do voleb šli se společným cílem-zastavit v Lomu zlo.

Oceňujeme v této chvíli úsilí všech na kandidátce OMMO v Lomu, ale zejména invenci a práci 1. místopředsedy OMMO a lomského zastupitele Mgr. Mariana Dancso, MBA, který se zde se všemi výše uvedenými problémy a "pozornostmi" vedení lomské radnice potýkal. A to, jak to ve volbách v roce 2022 v Lomu dopadlo, je jeho práce. Kluci a holky za OMMO velké poděkování za odvahu a celkové kultivované vystupování během kampaně a prosazování základních priorit programu OMMO.