"Uporadovavší se"..., a kdo je víc?

27.09.2019

Kdyby byla realita - a jistě nejen ta mostecká - tzv. nová, člověk by mohl podlehnout lákadlu v podobě  Most má nový výbor. Chce řešit palčivé sociální problémy
(Zdroj: https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/most-ma-novy-vybor-chce-resit-palcive-socialni-problemy-20190920.html ) … Jenže možná nejenom mně poněkud unikají souvislosti a hlavně záměry, k čemu tento výbor může koncepčně sloužit, resp. co může vyřešit. 

Vždyť již nyní má magistrát, úřad práce i správa sociálního zabezpečení přehledy o těch, kteří se přijdou nechat zařadit do systému za účelem sociální podpory a pomoci, přičemž režim, jak to činit plyne ze zákona. Úřednictvo v těchto institucích má jistě postupy o své působnosti dány taktéž ze zákona, přesto vznikne další de facto "suplující administrativa", která "bude přijímat podněty od zastupitelů a obyvatel Mostu a navrhovat opatření na řešení sociálních problémů."

Palčivé sociální problémy dle mého soudu nevyřeší. Neznám jako občan ani koncepční záměr a už vůbec pochybuji - s ohledem na známost některých jmen z uvedeného výboru  https://www.mesto-most.cz/vybor-pro-mapovani-a-eliminaci-negativnich-socialnich-jevu/os-1979  - o horizontu formálně obsahovém v rámci sociálního pohybu v realitě, jehož se tato situace vlastně týká...?! Ale co lze říci již nyní, že "cenově" měsíční fungování výboru vyjde v případě členů na 3906 Kč plus předseda 2352 Kč, což je suma summarum měsíčně 6258 Kč, ročně pak 75096 Kč, sic!

Takže na "blbce v Mostě" jistě nenarazíš. Jen ty náklady na sociálno jsou jedněmi z nejvyšších. A že to tentokrát nelze svést na "nepřizpůsobivé"! Neumím si totiž představit "nepřizpůsobenou elitu", a ještě v Mostě.

/HS/