Přečteno: Úřad zrušil Mostu miliardovou zakázku na opravu Repre, byla diskriminační

24.08.2023
KD Repre, zdroj: internet
KD Repre, zdroj: internet

"Ikonou" debat se v posledním desetiletí nejen v Mostě stala již pověstná budova KD Repre. "Bratři a sestry v triku napříč politickým spektrem", kteří se v r. 2010 zasloužili o pochybnosti kolem skutečných záměrů s touto budovou ve stylu brutalismu, se dnes ke svému "společnému dílu" již neznají. Jejich následovníci ve vedení města stávajícího se údajně usilovně snaží... Je to vidět, zejména na straně nákladových položek. A že jde o záměry a zájmy nemalé, podtrhuje také nedávné rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kdy: 

Zadavatel nastavil zadávací podmínky diskriminačním a nepřiměřeným způsobem, konkrétně v požadovaných referenčních zakázkách, čímž vytvořil bezdůvodné překážky hospodářské soutěži," informoval mluvčí ÚOHS Martin Švanda.


Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/most-repre-oprava-uohs-soutez-zruseni-hrvol.A230823_145557_usti-zpravy_grr 

S ohledem na dění kolem této stavby za více než desetiletí zůstávají některé aspekty a souvislosti stále tak nějak nezodpovězené.  Tedy tak, aby byly oficiálně dohledatelné ve veřejném prostoru a bez otazníků, např. jak je to s tolik debatovanými a některými personami již v minulém období "angažovaně řešenými, zejména z titulu funkcí, které zaujímaly ve vedení města a jejichž vazby se široce lobbovaly zvenku" - tzn. pozemky pod uvedenou budovou a jejími částmi apod.

Výše zmíněné aspekty "diskriminace" mohou napovídat o tom, že někteří zájemci nebyli tzv. dostatečně uspokojeni, protože sousto je opravdu velké a nákladové položky rostou, a jistě nikoliv jen vinou inflačních tlaků.

V souvislostech čtěte také: Témata, která sledujeme