Odjinud:Potřebujeme předvolební soudní ochranu

13.09.2022

"Postavíme vesnici pro lůzu", "Nepřizpůsobivé není třeba řešit, ale vyřešit", "Když lidi vylepšují zvířata a rostliny šlechtitelskou prací, tak se nad tím nikdo nepozastavuje. Když to samé chceme udělat s lidmi, tak je to špatně. Všichni ale vědí, že krásné modré oči jsou na klinikách žádané".

Zdají se Vám tyto výroky nepřípustné? Možná si i říkáte, že v běžném životě by byli autoři za tyto výroky potrestáni a vyloučeni ze slušné společnosti. Vězte ale, že existuje společenský proces, ve kterém nejenom nejsou autoři takových výroků potrestáni, ale bývají za ně i odměněni. Tímto procesem není nic jiného než volby. Tyto výroky totiž zazněly ve volební kampani při volbách do obecního Zastupitelstva města Most v roce 2018 a jejich autoři v nich získali 16,2 % hlasů.

Možná se vám zdá město Most příliš nevýznamné a problémy v něm příliš hluboké, než aby vám to stálo za pozornost. Tak uvedu příklad mnohem bližší a známější. Nebyl snad Miloš Zeman odměněn v roce 2013 prezidentskou funkcí, ačkoliv zcela lživě obvinil svého protikandidáta, že v sídle jeho manželky visí obraz s hákovými kříži a uvedl i další lživé výroky na jeho adresu?

zdroj: https://davidklimes.cz/newsletter/117