Politické subjekty se chystají na příští volební rok. Někteří by jen přešli z křesla do křesla.

13.12.2019

Některé tipy by již neměly překvapit, zvláště, když přicházejí tzv. zleva. Jedním takovým tipem/typem může být kandidatura na senátora stávajícího poslance (za kraj Vysočina) za KSČM P. Kováčika ve Znojmě (kraj Jihomoravský)  https://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/novy-senator-za-znojemsko-usiluje-komunista-kovacik-souperi-zatim-jasni-nejsou-20191213.html . To bylo po nějaký čas tzv. baštou právě KSČM v podání kdysi také poslankyně, posléze právě senátorkou Martou Bayerovou. Není tajemstvím, že OMMO s paní - dnes ex-senátorkou - Bayerovou bylo před cca 6 lety ještě v dobrém kontaktu a v tomto městě za něj dokonce byla zastupitelkou do r. 2014. Jenže sedět na dvou židlích se nedá..., což se v kontextu událostí nejen potvrdilo, ale bohužel také nevyplatilo... Ale kdeže loňské sněhy jsou, že?

Dnes, kdy se levice v ČR "nechala koupit" oligarchicky panujícím A. Babišem, a že mu ČSSD s KSČM pomáhají ze všech sil, čas od času až legračně prostřednictvím třeba televizních obrazovek, se "tonoucí stébla chytá". KSČM proto loví ve vodách, o jejichž hloubce se zřejmě domnívá, že by šly když ne přeplavat, tak aspoň "ušlapat". Kalibr poslance Kováčika na post senátora ve Znojmě je něčím, co sice může takříkajíc "lahodit" uchu znojemským členům KSČM, snad i jistému okruhu potenciálních sympatizantů. Tvrdit však toto také o voličích v tomto volebním obvodě bylo by navýsost unáhleným či dokonce přehnaným. KSČM tímto krokem zřejmě s velkou pravděpodobností hodlá ulevit jednomu zákonodárnému postu (a pan Kováčik přeci jen tak neodejde z postu léty "vysezeného"), který by zřejmě v kraji Vysočina zkoušel jiný "potřebný" zástupce za KSČM, v této chvíli plně ve stínu Babišova ANO. Z tohoto "souručenství" sociálně i "ideově" odlišných subjektů je sice určitě líp těm za ANO, těm z KSČM se poněkud vytrácí aktuální voličská přízeň i voličský potenciál. Ale Znojmo je léty v KSČM považováno za jakousi "baštu této strany"... Osobně si myslím, že "kdeže loňské sněhy jsou", a tak trochu se podivuji, že již nesáhla tato strana na ozkoušeného "matadora" v podobě poslance a bývalého předsedy KSČM Grebeníčka, který v tomto městě léta udržuje téměř v anonymitě poslaneckou kancelář. Pravda, o její návštěvnosti, vytíženosti a personálním vykrytím se také povídají zkazky... Ale možná se k údajnému dobru opět bude přidávat historka o tom, jak se prý na silnici míjejí postavy dvou cyklistů, z nichž jeden v tom druhém údajně poznává předsedu KSČM a mává na něj se slovy: "já Vám fandím. Budu Vás volit." Tahle zkazka se táhla historií KSČM od 90. let XX. století až se pozvolna přehoupla do století XXI. Jen na vysvětlenou právě v tom začínajícím 2. desetiletí století XXI. troufám si dodat, že přepočítávat státní kasu umí pan Babiš a spol. více než dobře. Causa, v níž uvízl a stále se vyvíjí je tím důkazem na důkazy.

"P. S. A to již po léta KSČM ruší ústy svých zástupců právě zmiňovaný senát. Pravda, většina z nich, co mezitím přešli k dalšímu subjektu, aby v něm mohli pokračovat v kariéře zákonodárce, v senátu sedí i nadále. Abychom nešli příliš daleko... Stačí např. senátor za Severočeši.cz, dříve KSČ, pak KSČM (mj. snad i údajný člen Lidových milicí) J. Doubrava. Některé slovníky blíže k politickému východu hovoří o "rytíři".

/HS/