Podpořili jsme svou účastí dnešní akci Za záchranu KD Repre

27.02.2024

Jak jsme informovali také prostřednictvím těchto stránek, podporujeme rekonstrukci KD Repre, nikoliv však v duchu realizačních a zájmově politicky zaměřených praktik stávajícího vedení mostecké radnice.

Názorově souzníme s převážnou většinou mluvčích dnešní akce Za záchranu KD Repre, odmítáme jakékoliv snahy politizovat celou ve smyslu osočování či přímého ovlivňování (zakazování) konat diskuze a názorovou výměnu stoupenců jiných přístupů, než jsou ty oficiální, tedy politické reprezentace na čele Mostu. Za vrchol takové uzurpace moci považujeme např. zákaz studentské odborné přednášky, stejně jako s jistým rozčarováním vnímáme postup vedení mosteckého gymnázia, což po 35 letech změn po listopadu 1989 sledujeme dokonce s některými obavami, co může stále "přežívat" za zdmi školských zařízení.

Za výmluvné a usvědčující se minimálně z "podivností" hodnotíme tvrzení vedení města, že sám architekt KD Repre Mojmír Böhm by byl proti vyhlášení veřejné architektonické soutěže na rekonstrukci budovy. A to s odvoláním na vystoupení jeho vnučky na dnešní akci, která jejich tvrzení za rodinu zpochybnila.

A nejde přitom jen o budovu KD Repre, ale i necitlivé a zmatené stěhování městské knihovny.

Chceme věřit, že vývoj kolem rekonstrukce KD Repre tímto neskončil...

/hs/ 

Z dnešní akce před KD Repre

/foto vlastní/

Převaha mladých lidí je zřejmá, pokud se opět chtějí politici vyznamenat tím, že je budou ignorovat nebo ostrakizovat, ukazuje to na kvalitu politiků. V Mostě, pravda, nic divného, ale dokdy ještě?