Na akci pořádané v rámci aktivit Miliónu chvilek pro demokracii

09.06.2020

která se konala v Mostě a promluvili na ni kromě zástupce SZ také občané, kteří reagovali na stávající dění ve společnosti. Zřejmý akcent v "protibabišovském duchu", korupci, zneužívání moci se aktivisté snažili burcovat občany k "volbě změny"...

Nelze než souhlasit!!!

Jen si dovolím dodat: bez organizované fáze, politicky a programově nastaveného fungování nejen takto shromážděných pan Babiš, jeho ANO a další zástupci z vládní koalice potažmo "upatlané levice", "bdělého dozoru od KSČM" a tak nějak nejasné podpory opozice mohou být v klidu.

Nelze dělat "nepolitickou politiku", stejně jako po "happeningu" či "festu" je čas každodennosti... A v tom je a bude "neuralgický bod" dalšího působení a vlivu Milionu chvilek.

Víte, dovolím si jednu "kazisvětovu poznámku", a možná nejen z Mostu, s trochou nadsázky, pravda...

To takhle přijede premiér Babiš do Mostu a vidí občany stavět "vesnici pro lůzu", kouká, než mu jeho PR sdělí, oč tu vlastně běží. Obrátí se k PR a okamžitě k němu přiskočí jeden "piárista" s pytlíky - jak jinak -koblihovými. Babiš přistoupí k prvnímu lopotícímu se občanovi a obdaruje jej koblihou. Občan kouká, přešlapuje... Ale koblihu neodmítne. Babiš obchází další občany a neopomene velebit jejich lopotnou činnost... Nakonec se jedna z pachtících občanek otočí k druhé a poznamená: "... a vždyť on ten Babiš není zas tak špatnej…". Kamarádka odvětí: "Máš pravdu. Asi by v té politice jinak nevydržel... A stejně mu jen závidí, že je úspěšnej. Konečně si taky někdo udělal čas a pochválil nás, jak dobře to děláme. Nakonec se všichni, debatující a vcelku v dobré náladě společně vyfotí pod sochou "tatíčka Masaryka". 

Ano, ta socha Masaryka stojící v blízkosti 1. náměstí, vztyčená před lety za vlády těch "nejčestnějších vládců Mostu ze všech", je stále více němým svědkem těchto a podobných šarád. A myslím, půjde-li to takto dál, že nakonec i té soše zakáží mluvit... 

A to přitom došlo ke změně - "velký bratr" byl vystřídán. Tak tedy, "velký Kmotr se dívá".

A proto: za "sever ještě lepšejší".

/HS/