Když dva dělají totéž, není to totéž. Jo, a ještě je tam třetí, co se prý směje.

10.08.2019

Je to možná k neuvěření, ale ti, co si vzájemně jistí téměř vše, si vzájemně také devastují své mocenské krajské garnitury. Jak jinak totiž číst vyjádření páně Klikovo, 1. náměstka hejtmana kraje Ústeckého za ČSSD: "Přístup ministerstva ohrožuje fungování sociálních služeb v krajích a vytváří dlouhodobou nejistotu. Proto komise požádala Radu Asociace krajů, aby bezodkladně jednala s MPSV a s vládou o zajištění potřebných prostředků na dofinancování služeb v letošním roce a zároveň aby jednala o prostředcích na příští rok podle skutečných potřeb a požadavků krajů."... (citace ze zdroje  osvědčeného   https://www.homerlive.cz/kraj-vyzyva-k-dofinancovani-socialnich-sluzeb/ )

Ale možná více než na MPSV, kde se marně snaží paní Maláčová (ČSSD), by měl být apel cílen na ministerstvo financí, pod správou ANO ministryně Schillerové. A té se asi již tak "zkřehlou pyramidu" výdajů nechce více zatěžovat... "Sociálno, nesociálno"...

A tak zatímco sociální služby se obávají, jak dál vyžijí, Agrofertu plynou peníze vesele dál: "České úřady, které vyplácí národní či unijní dotace, nepřistupují ke střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO) jednotně. Zatímco platební agentura SZIF, která rozděluje zemědělské dotace, dočasně proplácení i schvalování dotací holdingu Agrofert pozastavila, další úřady schvalují dotace i nadále. Konkrétně ministerstvo průmyslu pod vedením Karla Havlíčka (za ANO) a Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF), vyplývá to z registru smluv." (zdroj:  https://echo24.cz/a/SJEvw/stopka-pro-agrofert-do-holdingu-pritece-z-ceskych-dotaci-dalsich-13-milionu )

/hs/