Komentujeme: Ukrajina je především suverénním stát

29.09.2022

Pro hnutí Občané městu, město občanům nejsou výsledky tzv. referend  na 4 ukrajinských územích v žádném případě závazná. Považujeme je ze strany Ruska za frašku a ukázku smutného stavu rusky žijící a manipulované části obyvatel.

Plně podporujeme suverenitu Ukrajiny, stejně jako celistvost jejího území. 

I když bude umírání lidí z důvodů ruské agrese proti Ukrajině pokračovat, již nyní je možné říci, že Putinův režim svou "post-studenoválečnickou" hru prohrál. Prohrál morálně, politicky, a není schopen vykrývat ani ekonomické ztráty.

Kdo toto nevidí nebo se snaží manipulovat občany jiných států, včetně ČR ve prospěch Putinových odnoží, je jen zaslepeným pokračovatelem odkazu extrémů z období 20. století, tedy totalitarismu sovětského typu, a také nacismu a fašismu, které se šířily Evropou a v jejichž "imaginaci" se zhlédly další režimy v různých částech světa, persony nebo subjekty nevyjímaje.

Chtěli bychom věřit, že v ČR převažují síly, které navzdory svým ideologickým rozdílům dokáží odlišit hrozby s fatálním koncem, proti kterým je třeba vystoupit se vší silou a odporem, na ochranu smyslu samotné lidské existence.

Hana Svobodová