Kdyby nebyl pan poslanec V. Klaus ml. bývalým ředitelem gymnázia

13.03.2019

tedy člověkem pohybujícím se také ve školství, mohli bychom nad "bezuzdností" jeho a jemu podobných politiků v naší vrcholné politice - po letech zkušeností - mávnout rukou. Tenhle pán ale si na podobných výrocích a způsobech zřejmě snaží stavět i kariéru budoucí. O čem je řeč?

Tento pán měl podle záznamů na jednání sněmovny prohlásit:

"Projednáváme něco, co občané ČR nechtějí. To je nařízení EU, to sem přilítlo a my tu zoufale teď hledáme, jak to zmírnit. Mně to připomíná, jak když jsme židovský výbor, který má vypravit transport a my jen tak rozhodujeme, že ty nemocné ženy ještě nepošleme a ty půjdou až příštím vlakem, a jinak děláme to, co nám řeknou," prohlásil na plénu Sněmovny poslanec za ODS Václav Klaus ml.

Jaké mohou být motivy jeho vyjádření:

  • politické - tedy jeho budoucí kariéra - ať už ODS propadne podobným "duchaplnostem" nebo se V. Klaus ml. bude chtít posunout jinam, tedy i výš
  • mentální - prostě je to úroveň poslancova myšlení a smýšlení

  • psychologická - to, když se podíváte na archetypální význam některých výrazů a signálů a začnete pátrat po jejich anamnéze.

Každopádně tuhle zemi táhne pár osobních příkladu, jak vidno i výše uvedený, které prý stojí za to následovat. Jen snad nestojí za to ptát se, kam že nás to vlastně vedou. A zcela určitě - až budeme konečně přesně tam - ptát se, kdo za to může.

H. Svobodová

Jistě jsme i pro debaty skrze platformy sociálních sítí

a nelze než vítat, že je sdílen zájem o tyto stránky a především jejich obsah. Diskutující nechceme nijak odradit, že spolu nebudeme ve všem souhlasit. Ale takový je život. Jen snad drobná rada: nebuďte sami se sebou v rozporu, protože, jestli "Váš komentář nikdo nechápe, vaši organizaci nikdo nezná, tak si eticky věřte, jak chcete :)" (viz text dole), pak Vy jste popřením svého vlastního komentáře, protože jste si dal či dali tu práci a na těchto stránkách a tento článek reagovali. Takže klid a nevzdávejte to... :-)

HS