Investigace.cz - Komu patří Česko: Družstevní Rybafert na severu

05.06.2023
Propojení majetku, politiky a mediálního vlivu. Expremiér Andrej Babiš za to byl kritizován Evropskou unií. Na regionální úrovni předvádí něco podobného Stavební bytové družstvo Krušnohor na Mostecku. Pod názvem Sdružení Mostečané Mostu ovládalo osm let tamní radnici, v rámci privatizace si přihrálo městské byty a se třiadvaceti tisíci družstevníky se stalo největším družstvem v Česku. Politickou kampaň Mostečanů Mostu sponzorovaly firmy, které dostávaly zakázky od Krušnohoru. Voliče oslovoval měsíčník Zpravodaj Krušnohor, vydávaný za peníze družstevníků. Tomuto konglomerátu přitom vládne pevnou rukou jediný muž, František Ryba. S investigací.cz se odmítl o čemkoliv bavit.

https://www.investigace.cz/komu-patri-cesko-krusnohor/


Ano, Česko má podobných "chytráků" nemálo... Vždyť, co přeci není zakázáno, je dovoleno! A´ť už jde o Tondy, Andreje nebo Franty, pořád se tento styl nemíjí účinkem a vždy se najdou ochotní pomáhat, a ne zadarmo. A hlavně- všichni to pořád mysleli a myslí dobře! SMM si pro své "združstevňování" města Mostu našlo spoluúčastníky z různých částí politického spektra, obvykle s minulostí loga KSČ, později KSČM, ale také ODS apod. Ale i takové ty tzv. nezávislé, kteří údajně jen propůjčují jméno a tvář, a vlastně vůbec, ale vůbec nic pro sebe nechtějí, protože do politiky jdou rádoby nepolíbení a peníze nepotřebují, protože těch mají prý dost. A vlastně to ani politika není, co tam chtějí dělat. Jdou tam zas a jen "makat" pro lidi.

Nikdy spolu, jak se říká, všichni nekamarádili a nekamarádí, ale vždy se spolu dokáží shodnout na výši, která je jako "proletáře z okresu na severu" spojí, jde-li o moc, její cenu a nějakou tu dozorčí radu, podporu projektů, dle nichž by Most již musel být "rájem na Zemi", sem tam nějaký ten automobil taky není na škodu. A věřte či ne, už se píší další díly tohoto nekončícího seriálu, kde kuriozitou bývá, že causy, které se přeci jen začnou jaksi šetřit, vyšetřují ti, co jsou na některé části výplatnice těchto vztahů a vazeb., příp. převedou na rodinné příslušníky část "nabytých" bytů, s nimiž podnikají.... :-)) A jak to vše může skončit? No, záleží, na které straně stolu uvedené hry právě sedíte a jestli přitom fakt trváte na pravidlech

/hs/