H. Svobodová: "Pane Vachmajstr, vy ste hlava!"

31.01.2019
 

Určitě znáte známou hlášku závodčího z "Dobrého vojáka Švejka". Pravda, nejsme přímo uprostřed válečné vřavy, nýbrž kdesi v Mostě, a jak sdělil Mostecký deník https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/most-se-stale-vyprazdnuje-i-loni-prisel-o-vice-nez-sest-stovek-lidi-20190131.html - Most se nám jaksi vyprazdňuje... Jinak řečeno, prostě lidí ubývá více, než jsou přírůstky, a porodnost přitom nemusí klesat. Jenže občané Mostu a okolí již dlouhodobě hledají tzv. štěstí jinde. 

Nemyslím, že nám Mostecký deník sděluje něco, čím by ohromil a příp. "přístavek sportovní haly cokoliv řešil. Prostě "slavné devadesátky" dávají své plody "furt a stále". 

Ve městě a okolí, kde nejsou pracovní příležitosti, není "reaktivní" infrastruktura, která by dala důvod usadit se právě v tomto městě, kvete zločin všeho druhu (pravda, ten "komunální", nazvěme ho třeba "politik a podnik jako 2 v 1, a 3 je na cestě") a nakonec začnete, nedej bože, přeci jen přemýšlet o perspektivě, které se již více než "dvacetiletí" prostě nedaří.

Paní poslankyně, a taky zastupitelka, od KSČM Aulická Jírovcová jakoby prohodí, že "Pro nás je to zásadní téma,"... ten lakonismus skoro "vyděsí", ale je přesně v duchu stavu "pana vachmajstra". Prostě "Co dělat už nemá Lenina" a z těch stávajících následovníků sotva najít účinnou odpověď, když "ti od KSČM umějí jen to, co jiní kolem r. 1989 raději zapomněli a dnes jsou třeba premiérem této země... A "praporečníci" po nich nás raději balamutí "zákonem o češtině". Čeština ale nejen podle odborníků nemá vůbec žádný problém, nýbrž její nositelé je mají, a v Mostě to platí x-násobně.

Bohužel nepomohou ani "proinvestované" další milióny na pokračování sportovní haly, protože zastupitelé svá těla již více neprotáhnou... (zamyšlení na téma této investice by jistě stálo za to). A jak vidno, občané spíše tohle město opouštějí a sportování je nechává poněkud chladnými. Upírat naděje do seriálové verzi "mostecké reality" MOST! (a že je dost výstižná) to s velkou pravděpodobností nevyřeší. A co tedy? Začít vážně přemýšlet, že opravdu tohle město ještě probudí k aktivitě. Parkovací místa, kruhové objezdy, "vesnice pro lůzu", ... to evidentně nebyly. Tak snad rozklíčovat "zásadní téma" paní poslankyně Jírovcové Aulické a poptat se a poradit na vládě, cože kromě voleb, nepřizpůsobivých v Mostě ještě táhne. A pokud "NIC", tak do toho pořád nestrkat další a další miliony. Prozatím...