H. Svobodová: Čeho se vlastně obává vedení Mostu?

26.01.2019

Mohu se takto ptát, protože mi tak nějak nejde na rozum, proč posouvat jednání zastupitelstva statutárního města na 13.00 hodin, když, jsou-li jeho jednání veřejná, pracovní doba zaměstnanců, tedy občanů města a nejbližšího okolí končívá jistě ne dříve než právě v 15.00 hodin či dokonce i déle...

Mohu však ze zkušenosti s podobným fenoménem potvrdit, že takto postupoval i "výkvět lomského prostředí na čele se starostkou K. Schwarzovou" v předchozích volebních obdobích v Lomu. Také se snažil posunout čas dokonce na brzké dopolední hodiny s tím, aby znesnadnil a znejistěl účast některých zastupitelů ze subjektů, které nešly "této dámě a zastupiteli za Severočeši.cz B. Schwarzovi zrovna pod nos". Patřil k nim např. zastupitel za OMMO pan Dancso, který byl a je učitelem na základní škole. A v ní, jak vědí nejen učitelé-zaměstnanci, ale dokonce i žáci, začíná vyučování v 8.00 hodin. 

Napadá mě snad jen to, že nemusí jít v "mosteckém případě" jen o jakousi "šarádu z dlouhé chvíle", ale třeba právě o "lomskou inspiraci", jak si ta svá "menšinová a přitakávací jednání" usnadnit a nedávat je příliš na odiv právě veřejnosti. 

Pokud by snad někoho napadlo, že v Mostě je to pořád stejné, nemyslím si. Tahle "nouze však žádného ze stávajících zastupitelů hrát na housle nenaučí". Pravda, např. ti z KSČM zahrají těch svých pár falešných tónů pod jakýmkoli vedením. A tak snad jen seriál Most je nyní tím nejnovějším materiálem, který ještě vzpruží sem tam debatu o tom, jak tenhle "okres na severu" začíná být jen příkladem hodně velkého úpadku nebo - v lepším případě - ukázkou až příliš smutného humoru. 

V souvislostech: https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/mostecti-politici-se-prou-o-cas-svych-jednani-budou-zacinat-o-dve-hodiny-driv-20190124.html