Dobré ráno v Mostě!

13.10.2019

V Kocourkově už mezitím taky vstali... V Mostě mají jeho vládci spoustu, údajně blahých záměrů. Jedním z nich je např. stavba nového autobusového nádraží...    https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/most-postavi-nove-autobusove-nadrazi-rekonstrukce-se-docka-i-zeleznicni-20191012.html 

Pravda, se stejně velkou slávou předchozí mostecké vlády (s odstupem i dnes seskládané z nepodstatné části z těch předešlých zástupců) zřejmě již v tzv. privatizovaných devadesátkách ponechaly "rozpustit se" po městě majitele autobusové dopravy. Pamatuji se na - s odstupem nějakého času dnes opět- na cesty z Mostu do Prahy, kdy se často předháněli, a také si spílali řidiči těchto autobusových firem. Zřejmě měl tenhle rádoby řízený chaos - každý na vlastní pěst a s ostrými lokty -přimět toho či onoho vzdát se, vydráždit adrenalin a tak nějak znervóznět cestující. Dodnes se tento režim "Pavlovových vzruchů" drží... Mostecké autobusové nádraží mezitím poněkud zchátralo. Jeho okolí se může pyšnit poházenými odpadky všeho druhu (už jsme na těchto stránkách ilustrovali vzhled v okolí železničního nádraží, a to nepíši přímo o stavu nádraží uvnitř budovy, po schodištích a na samotných nástupištích, a tedy i nedalekého autobusového).

Bude jistě zajímavé sledovat, jak se opět bude s odstupem let vedení "slovutného" mosteckého magistrátu strkat s majiteli stejných dopravních společností, aby je přimělo sdílet vymezený dopravně obslužný prostor. Pravda, snad rekonstruovaný, nový atd. Ale, a to je taková drobná hypotéza na závěr... Nebyl by to Most, aby v něm někdo z jeho "vyvolených zástupců z lidu" nedostal nápad a tzv. nepronajal za provoz na takto rekonstruovaných prostranstvích "odpovědného provozovatele", a pak se opět vracíme, odkud už jsme jednou vyšli, nebo spíš kdesi zabloudili...

P. S. osobní zkušenost z města, kde jeho autobusové nádraží mělo podobné dispozice a léty se propadalo do neutěšeného stavu... Možná ale tam přeci jen "zástupci z lidu" myslí nejen na časy "právě teď", ale že potopa po nich není nezbytná. 

Takže drobná ilustrace (viz obrázek) ze Znojma, kam se lze ve světě  mobility 21. století jistě zajet podívat. Pokud mohu vyjádřit ještě jedno hodnotící kritérium... Oni tam opravdu nenechávají povalovat odpadky různého druhu, resp. vadí jim to.

/HS/