Ani "Čau lidi" tohle nemá v hledáčku, protože oligarcha Babiš si přeci nepodřeže větev, na níž sedí a vládne

03.09.2021

v prvé řadě proto, že v osobě A. Babiše v roli premiéra jde především o oligarchu, který politickou moc využívá k prosazování svých ekonomických zájmů. Tyhle zájmy vyrostlé v lůně kdysi předlistopadové normalizace vcelku bez problémů rozvíjejí svou reálkapitalistickou verzi v podobě populistické verze síly slov a gest, a hlavně nebezpečných až fašizujících praktik zachycujících se ve všech sociálních patrech společnosti. Patra moci, která si tento "kmotrovský" styl politiky a vládnutí vytváří, se postupně zaplňují přisluhujícími tu více, tu méně loajálními úředníky. Ti se stávají ministry, poslanci a součástmi celé hierarchie sociálních vztahů v rámci správy státu. Jde fakticky o způsob, jímž kdysi Babiš "vyhrožoval", když se začalo tradovat jeho známé "řídit stát jako firmu". 

Levice, resp. její karikatura polistopadového střihu nakonec dobrovolně do chomoutu tohoto normalizovaného řízení vklouzla dobrovolně. Výkřiky , jimiž se nyní snaží vymanit se za stálého míchání vlastních prebend a výhod, více a více odhaluje bezmoc a dokončující se prohru v úsilí osvojit si výzvy, které před ni a konečně nás všechny taví současný svět. Jenže, kde přitom brát a zase jen nekrást?!

Za přečtení stojí následující úvahy a sama studie uvnitř .... https://a2larm.cz/2021/07/uz-nezijeme-ve-spolecnem-svete-dokazuje-studie-zamerena-na-duvody-spolecenskeho-neporozumeni/

/HS/