A zase ta odvážná senátorka Dernerová?

21.04.2019

V. Balín

"Odvážná senátorka rezignovala na politickou korektnost a řekla, co si myslí. To není hezký český rasismus"

Pod tímto názvem vyšel dne 11. 3. 2019 článek v Krajských listech, což je krajská "odnož" Parlamentních listů, který měl svým obsahem opět oživit "fenomenální odvahu" senátorky za VO č. 4 Most. PT čtenář si měl připomenout, a jak jinak než na pozadí (nebo popředí), právě probíhajícího úspěšného televizního seriálu MOST! to, že paní senátorka je nejen bojovnicí proti korupci, ale i tzv. bojovnicí proti nepřizpůsobivým i dalším zlořádům doby, zejména zde na Mostecku. Ne že by díky ní sama nezakoušela svůj nemalý díl slávy, že? A proč se vyjadřuji ke sdělením v článku z úst paní senátorky Dernerové až nyní po více než měsíci? Jednak proto, že jsem tuto stať objevil teprve před cca 10 dny, že mě poněkud "nadzvedl" její obsah a zejména cca čtyři desítky komentářů pod ní v diskusi, v nichž jejich autoři většinou neznali a neznají nejen osobu paní senátorky a ani detaily mostecké politické, hospodářské a společenské scény. 

Kdo je paní senátorka Dernerová v poměrech mostecké politické reality, z níž vyrostla a kterou tak ráda peskuje, tedy sbírá její voličské hlasy? Pravda, v těch posledních volbách už přišlo v Mostě k volbám 12 % voličů (paní senátorka získala z cca 90. 567 voličů celkem 10.805 hlasů). Sama vstupovala do komunální politiky v roce 2002, kdy byla na kandidátce Sdružení nezávislých spolu s dalšími, zvolena zastupitelkou statutárního města Most. Pak to šlo už jakoby ve zrychleném režimu a přes kopírák. Zopakovala si několik úspěšných kandidatur do zastupitelstva města, kraje a na konec i senátu. A je třeba říci, že byla stále svá a údajně nezávislá... A to prosím dosud stihla kandidovat za 6 (slovy šesti) různých subjektů (Sdružení nezávislých, SNK ED, SMM, Severočeši.cz, Spojení demokraté - nezávislí kandidáti, Pro Most). Dokonce i za ty, které třeba v předchozím volebním období kritizovala. Ale jak se říká, kdo platí, objednává sólo, že? A kampaň vždy někdo platil tu nějaký Toman, tu nějaký "Zelí" nebo družstevníci z bytového družstva... "Podepisovala" se pod řadu kontroverzních projektů o řešení nepřizpůsobivých, leč s nějakými vlastními aktivitami nebo projekty nepřichází. Vždy se dá k něčemu a k někomu naroubovat a přiživit se tzv. na cizím peří. Nejjednodušší je to v podávání legislativních návrhů spolu v houfu dalších zákonodárců. Přitom jí nebyla proti srsti story "vesnice pro lůzu" či nyní "kontejnerové bydlení ala Čunek", což mimo jiné svého času odsoudil nejen senátní výbor pro školství, sport, vědu a kulturu a dokonce i veřejné slyšení k související problematice v senátu. To tam ale ještě neseděla. Vedle toho všeho bych ani nechtěl mluvit o tom, jak se dá získat (nechci rovnou psát i "koupit spřáteleným podnikatelem") cenu Františka Kriegla. A tak byla a je paní senátorka stále - řekněme- oddána věci spravedlnosti, práva a morálky, "hlubším politickým vnímáním věcí kolem sebe nepolíbená". Prostě virtuální realita se dá kolem některých politiků nádherně rozvinout a získat potřebný počet hlasů. Ti pak pod vlivem jakési "provinční myšlenkové zkratky", že přeci "kdo jiný než lékař může být tím lepším člověkem", zvolí.

Nejsmutnější je, že jsem se na jejím image asi také podílel. Minimálně tím, že jsem jí, MUDr. Biolkovi a mosteckému podnikateli J. Hasmanovi pomohl zorganizovat a nakonec i právně ošetřit sbírku na ultrazvuk pro dětské oddělení mostecké nemocnice. Potřebné finance (cca 1,5 mil. Kč) jsme nakonec za pomoci již zesnulého nejmenovaného ředitele a člena představenstva MUS dávali dohromady. Ultrazvuk zřejmě vybírala sama paní senátorka a když se předával, byl jsem tehdy tiskovou mluvčí MUS požádán, že by asi nebylo dobré, kdybych se této akce zúčastnil. Tehdejší hejtman ÚK pan Šulc však ano, přičemž jemu už ani koruna nezbyla... Ano, ten pan Šulc, co jej "V lednu 2018 Ústecký okresní soud potrestal tříletým podmíněným trestem bývalého ústeckého hejtmana za ODS Jiřího Šulce za to, že v době, kdy předsedal výboru Regionálního operačního programu Severozápad, vyplatil dotační úřad takzvané zlaté padáky exředitelům Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi."(zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jiří_Šulc_(politik) )Respektoval jsem to, nešlo mi nikdy tzv. o mě, ale aby byl k dispozici potřebný přístroj. To bylo již v době, kdy se začaly na stránkách týdeníku Homér odehrávat nechutné ataky na mě i mou rodinu za aktivní účasti kolegů z KSČM (jsou u toho tzv. dodnes věrní a oddaní, jen sami dnes už nevědí zřejmě čemu vlastně). Výsledkem měl být, a to se podařilo, vstup paní doktorky Dernerové do senátu.

Ale to by bylo, a třeba bude, na další mnohem obsáhlejší "seriál". Ovšem v jednom musím se senátorkou Dernerovou částečně souhlasit. Seriál MOST! nic zásadního neřeší, a nemůže vyřešit. Ale to snad ani nebylo cílem jeho protagonistů. Šlo o to pobavit, a to se zřejmě podařilo. Na rozdíl od stati s paní senátorkou Dernerovou v Krajských listech (zdroj: https://www.krajskelisty.cz/ustecky-kraj/okres-most/21566-odvazna-senatorka-rezignovala-na-politickou-korektnost-a-rekla-co-si-mysli-o-serialu-most-to-neni-hezky-cesky-rasismus.htm  ). Ta alespoň mě moc nepobavila. Jen znechutila.... Jo, a ještě bych doporučil, aby si Most jednou prošla a získala zkušenosti i mimo svou ordinaci a lavice zastupitelky a senátorky. Třeba by pak zjistila, co je v Mostě prázdných laviček bez seniorů i nepřizpůsobivých, co tu chybí odpadkových košů, jaký nepořádek si za tzv. odpady zdarma dovedou občané sami udělat a žel i ti "přizpůsobiví" a kolik se v Mostě odehrává kauz u výběrových řízení i po "změnách" v exekutivě města. Ale zřejmě je to tak správně a je to prostě "Dycky jen Pro Most", že? 

Hezký den, hlavně bez virtuálních realit a snění o politicích.