M. Bayerová: K senátním volbám v Mostě

 

Vážení občané, čtenáři, příznivci i nepřátelé. Život veřejný má různá úskalí. Na jedné straně vás jaksi vynáší do povědomí společnosti a na straně druhé musíte přetrpět i projevy nevůle a nepřízně.

Je to volba každého jednotlivce, který se rozhodne jít do jakékoli soutěže o úspěch ve společnosti.

Za svých dvacet devět let věnovaných na "oltář strany " jsem vyslechla mnohokrát sebevědomá tvrzení od svých soustraníků: "Kdybych kandidoval já, také bych byl zvolen." Možná je to pravda, ale základní otázkou je, proč to dotyčný človíček nezkusil. Není jednoduché nést svoji kůži na trh. Nechat se pomlouvat, špinit a poslouchat, že každý politik si musí nechat s.....na hlavu. Ale až kam ta hranice sahá!?

V Mostě se uchází v těchto volbách o senátorskou funkci za hnutí OMMO současný senátor Vlastimil Balín. Při své nedávné návštěvě Mostu jsem pochopila, proč byl zvolen. Jeho přirozená autorita a lidský přístup k občanům mi byl zjevný již při setkáních s lidmi na ulicích. Sama to znám ze Znojma, kdy trasu od mého bydliště ke kanceláři (asi 200 metrů) zvládám i s hodinovým zpožděním.

Senátor Balín je lidský politik, s každým si popovídá, poradí, zasměje se, dá lidem najevo, že jsme tu pro ně. V Senátu jsme spolupracovali dva roky. Pravda, vždy jsme neměli shodné názory, ale o tom je politika. Na jednání byl připraven a vystupoval s hlavou vztyčenou, i když se jednalo o zákony proti komunistické straně. Byl prvním, který dal návrh na zamítnutí zákona o protikomunistickém odboji. Přesto, že již v té době nebyl členem KSČM.

Kdybych byla voličkou v Mostě, dám Vlastimilu Balínovi svůj hlas.