Jak je to s odpady tzv. zdarma ve volebním programu OMMO ve Znojmě

  • sdělujeme nejen těm, co se velmi rádi seznámí s touto problematikou, protože má pro ně význam z pohledu poznatků a zkušeností odjinud, ale také těm, co rádi manipulují, lžou a urážejí, možná také tak trochu z "tuposti" jim vlastní:

 

 Senátorka M. Bayerová lídr kandidátky OMMO ve Znojmě nám píše:

Politické hnutí OMMO ve Znojmě má ve svém volebním programu jako jednu z pěti priorit „odpuštění“ platby za odvoz TDO (tuhých domovních odpadů) důchodcům a dětem do patnácti let. Návrh vypadá jako velmi populistický, ale ve Znojmě má své oprávnění.

Po dobu dvou let poskytuje radnice zhruba pět tisíc korun „dotaci“ dovolené (v celkové ceně něco kolem 10 000 Kč) pro vybrané důchodce ze Znojma do Chorvatska s cestovní kanceláří, rovněž vybranou radnicí. Jestliže jedou s jinou cestovní kanceláří, příspěvek nedostanou.

Protože tyto finance považujeme za nespravedlivě investované, navrhli jsme odpuštění poplatků pro všechny důchodce.

Za celoroční tříděný odvoz odpadků se ve Znojmě platí 450 Kč. To znamená, že za jeden dovolenkový poukaz můžeme odpustit poplatky za jedenáct důchodců. Celkově to vyjde i na děti do patnácti let. Samozřejmě to není možné plošně proveditelné po celé republice, ale ve Znojmě ano.