J. Buchtela: První předvolební akce OMMO ve Znojmě

 

V pátek 17. 9. 2010 se do Znojma sjeli představitelé politického hnutí OMMO (Občané městu, město občanům) - předseda hnutí pan Leoš Vaněk, jednatel hnutí pan Petr Fröhlich a nezávislý kandidát OMMO do senátu v Mostě Vlastimil Balín.

Konal se první předvolební mítink na zahrádce restauračního zařízení zvaného „Na školce“ na sídlišti Pražská.

V odpoledních hodinách mohli občané města Znojma vyslechnout relaci z radiovozu, který „putoval“ po znojemských ulicích. Na jednotlivých zastávkách rozdávali „sympaťáci z OMMO“ vlastnoústně nafouknuté balonky. Senátorka Marta Bayerová zvala k účasti na odpoledním mítinku.

Na besedě s občany, jejímž tématem bylo „byty bydlícím“ se představili kandidáti do komunálních voleb ve Znojmě kandidující za hnutí OMMO.

Lídrem je senátorka Marta Bayerová, ekonomem a kandidátem s číslem 2 je Josef Buchtela. Oba dva jsou členové KSČM.

Kandidátka OMMO ve Znojmě má mnoho zajímavých osobností.

Na mítinku vystoupili: Jiří Šmahaj – současný zastupitel města Znojma, kandidát s největším počtem preferenčních hlasů ve volbách do PS PČR, zástupce ředitele ZŠ Republika, MUDr. Radovan Trtil, lékař, který má dlouhodobé zkušenosti s komunální politikou jako znojemský radní, Marta Karásková a Jiří Koukal – matadoři v oblasti Znojemského historického vinobraní.

Občané si mohli v diskusi popovídat s dalšími kandidáty za OMMO: paní Radkou Strmiskovou, pány Zdeňkem Fruvirtem, Milanem Štolou, paní Miladou Filákovou a panem Pavlem Medkem.

Jako hosté vystoupili na mítinku k problematice vlastnictví bytů výkonný místopředseda SON (Sdružení na ochranu nájemníků) pan Jan Vozárik a krajský zastupitel JmK v Brně pan Pavel Březa, rovněž člen vedení SON. S dalšími osobnostmi se budou moci občané seznámit při následujícím mítinku 24. 9. 2010. Místo a čas bude sdělen ve vysílání rádia Blaník a na plakátech.

Vážení občané, hlavním volebním bodem OMMO je prodej městských bytů jejich uživatelům za 1 300 korun za čtverečný metr. Chceme, aby každý měl jistotu střechy nad hlavou, aby se lidé nebáli budoucnosti. Nechceme ve Znojmě bezdomovce.

Když podpoříte svým hlasem kandidátku č. 3 v čele se senátorkou Martou Bayerovou, cíl neminete a neprohrajete.

Každý, kdo zná paní Martu Bayerovou, komu také pomohla, ví, že právě ona se stará o obyčejné lidi.

Na politické příslušnosti v takovém případě opravdu nezáleží!