Zeptala jsem se instituce povolané, Ministerstva práce a sociálních věcí, jak je to s podložeností informací o neoprávněných výplatách sociálních dávek

22.08.2013 17:20

Protože se také občas účastním některých debat na sociálních sítích, chodí mi různé maily, také ty, že tzv. pozitivní diskriminace Romů už u nás přerostla "únosný" rámec a že nejvýznamnějšími "státními" podnikateli jsou u nás právě představitelé romského etnika, dotázala jsem se tzv. u dotčeného zdroje, čili MPSV. V příloze (PDF) Vám také k přečtení vkládám odpověď... a-e-mail.pdf (316672).

Víte, někdy mi všechny ty tahanice kolem jedněch z hlavních viníků krize společnosti - tedy menšin, např. Romů - přijdou jako hra na to, kdo se dřív unaví a tzv. zblbne. Ti, co obvykle dnes nejvíc křičí, kandidují a slibují, jak budou jiní, budou to ti správní "manažéři", kteří nebudou závislí na příjmu od státu, jak psal kdysi jeden "létající Čestmír" z Mostu, taky "manažer", dnes údajně "bručící". Hádejte kde? Právě oni však vědí, že je bude platit ten, na něhož nadávají nejvíc - a tím je STÁT. A to i v případě, kdy jim dojde invence a budou "bručet", ať už za sebe nebo za druhé, kteří jim najmou právníka nebo právníky, aby věděli, co nemají říkat.

Jiní se přidají k hnutí a řeknou ANO (pro podzim v roce 2013), protože jiní, včetně policie, justice, jim nebyli (zatím) schopni říci NE. Všichni ti, budou řešit údajné problémové menšiny, protože zatím nikdo z nás, té většiny, jim nebyl schopen říci, že stačilo. A dokonce jsme tak bláhoví, že jim věříme, že oni tam jdou kvůli nám, té "většině" a "za své".

P. S. o předčasných volbách: proč mám pocit, že jde jen o to, aby to jinak vypadalo a hlavně se to moc nezměnilo?!

/hs/