Zemětřesení na Valdštejnském náměstí 4 – v sídle Senátu PČR

Včera mělo zřejmě dojít na půdě horní komory českého parlamentu k jakémusi předvolebnímu zemětřesení. Způsobila jej, jak se vyjádřil dobře informovaný zdroj z ODS, jejich tzv. tektonická porucha od estetického ideálu – teplický senátor s vysokým inventárním senátorským služebním číslem Jaroslav Kubera. Obvinil ČSSD ze zneužití Senátu PČR ke konání stranické tiskové konference, která by patřila do Lidového domu nebo minimálně do PS PČR, protože problém projednávání petice za odstoupení vlády Petra Nečase údajně byl směřován právě k dolní komoře českého parlamentu, a nikoliv do Senátu. „Jak je možné, že dochází ke zneužití Senátu k propagaci jedné strany?“, obořil se na politiky senátor za ODS J. Kubera. Agenturní zpráva hovořila o tom, že se na politiky obořil k jejich pobavení. Inu, proti gustu, žádný dišputát, ale já bych se směsicí farizejství, dogmatismu, arogance či politické vypočítavosti asi nebavil, spíše bych se jí obával, když pominu pocit odporu a nechutenství….

Ano, bavičem je Kubera vskutku zdatným, stejně jako je jeho „pověstné umění“ pohovořit zasvěceně ke všem problémům, k nimž se zrovna Senát nevyjadřuje nebo je neprojednává. Jen s podivem bylo, že se nikdo z přítomných politiků ČSSD důrazněji neohradil a nevypočítal ODS celou tu dlouhou dobu, kdy od roku 1996, od samotného zahájení činnosti Senátu PČR, byly jeho prostory a tzv. půda zneužívány ODS. Kdy zde nejednou zasedaly i jejich politické orgány či se konala řada akcí tvářících se jako akce senátní, leč byly ryze účelové, k propagaci ODS, za peníze Senátu PČR, tedy spíše daňových poplatníků.

Ale což, vždyť volební podzimní kampaň do Senátu a krajských zastupitelstev se kvapem blíží a tzv. „státostrany“ již vytahují do boje všemi prostředky, dostupnými i nedostupnými, povolenými i nepovolenými, vkusnými i nevkusnými…. I tektonic…, pardon J. Kubera by byl určitě rád opět zvolen, a tak se hodí vše. Tu kritika ČSSD za konání tiskovky v budově Senátu, tu výkřiky zrušme poplatky za psy…. A kdo ví, s čím tento „senátní nestor – matador“ ještě přijde. Jen jistě nebude nikomu připomínat, jak hodlal zvednout platy senátorů na cca několik stovek tisíc korun, aby měli údajně srovnatelné podmínky s podmínkami europoslanců. Určitě si nikdo nedá tu práci, aby si zjistil, jakouže to má J. Kubera účast na hlasováních Senátu, jak častým je účastníkem převážně zbytečných zahraničních cest senátorů atd. atp.

Je opravdu škoda, že čas od času nedorazí nějaké to silnější a politiku očišťující zemětřesení až do Čech, protože občané se nechají jako vždy koupit za „korupčně-protikorupční“ peníze, za populistické sliby. Takže se může lehce stát, že třeba zrovna kritika politického protivníka či bezplatné psí exkrementy, nebo rádoby tzv. boj proti korupci vystaví pokračování nejednoho mandátu, jedno zda poslaneckého, senátorského či v zastupitelstvu kraje nebo obce.

Ze zákulisí pak již nebude slyšet – tak nás opět zvolily, ty ovce ……

 

Související www.novinky.cz/domaci/258443-senator-kubera-zasel-na-brifink-cssd-a-svymi-dotazy-ho-rozvracel.html?ref=ostatni-clanky