Zámek Korozluky navštívil Mikuláš se svou družinou

V sobotu 4. prosince 2010 se v zaplněné obřadní síni zámku Korozluky u Mostu sešli sympatizanti, přátelé a vůbec dobří lidé (tak je hodnotí „zámecký pán“ Miroslav Perout), aby si se svými dětmi a vnoučaty připomněli tradičního Mikuláše. Nic nevadilo, že teplota na nádvoří byla kolem mínus 15 ºC a v obřadní síni jen o něco málo vyšší. Setkání to prostě bylo více než zdařilé.

 Po uvítání v hale zámku byli účastníci pozváni do obřadní síně, aby zde zhlédli (kvůli chladu) zkrácenou verzi originální moderní pohádky z dílny Ivany Zajáčkové. V hereckém podání autorky a Jiřího Krause, členů MDM a Divadla nad Labem se nejen přítomným dětem představilo loutkové ztvárnění vyprávějící o tom, co dva kocouři - Zrzek a Mourek - celý týden, den po dni vyváděli za rošťárny.

Po kratičké přestávce na občerstvení „svařáčkem“, čajem, grogem či medovinou se již dětské dušičky tetelily „tajemnou“ představou, cože to přijde za „Mikulášskou družinu“ a jak moc strašlivý bude čert. A byl. Jenže Blabubla, tak se čert jmenoval, byl i legrační a strach dětí dobře kompenzoval bohulibý a přívětivý anděl Květoš a vše korunoval sám Mikuláš, který kupodivu znal většinu největších „hříšků“ obdarovávaných dětí.

Zima nikomu moc nevadila a naopak promrzlý a pod zimní obuví křupající sníh odcházejících spokojených návštěvníků a nadšených dětí dokresloval nadcházející vánoční atmosféru. Tak šťastné a veselé vánoční svátky – věříme, že i lidí dobré vůle.