Vyjádření Leoše Vaňka, předsedy OMMO k rozhodnutí Vlastimila Balína ukončit členství v KSČM

 Reagujeme tímto na informaci Vlastimila Balína, lídra kandidátky Občané městu, město občanům do podzimních komunálních a senátních voleb v Mostě, kterou obdržel také Leoš Vaněk, předseda OMMO.

Následuje vyjádření předsedy OMMO:  

(Tento text je k dispozici sdělovacím prostředkům a všem, kteří chtějí znát postoj vedení OMMO k této záležitosti.)

 

V těchto dnech jsem obdržel sdělení Vlastimila Balína (Senátor V. Balín končí své členství v KSČM na www.balin.cz/?idText=4555), kde oznamuje ukončení svého dosavadního členství v KSČM.

K rozhodnutí Vlastimila Balína sděluji, že chápu, že pro něj jistě nebylo jednoduché. Myslím tím především osobní rovinu celé záležitosti. Zároveň dodávám, že učinil logický a seriózní krok v tom, že jako lídr kandidátky OMMO do podzimních komunálních a senátních voleb vyhodnotil všechna pro i proti, spojená se svým dalším politickým působením.

Jako předseda hnutí „Občané městu, město občanům“ vnímám pozitivně signál, že nechtěl pozici tohoto subjektu zatěžovat ani do budoucna nedořešenými problémy spojenými s dosavadním působením v jiné politické straně, jejíž některá odpovědná místa se v celé věci chovala minimálně dosti „podivně“, což není jen můj názor.

Chci věřit, že další spolupráce s Vlastimilem Balínem z pohledu jeho politických, osobních zkušeností a schopností bude i nadále pro naše politické hnutí přínosem a dokážeme je společně rozumně využívat.

 

 Leoš Vaněk

 

předseda „Občané městu, město občanům“

Most, 09.08.2010

hnutiommo@hnutiommo.cz

www.hnutiommo.cz