Vedení Občané městu, město občanům

 

předseda: Leoš Vaněk, (1964)

žiji v Mostě. Po škole jsem pracoval jako elektronik na Dolech Ležáky Most. V období 1989-1996 – technik výpočetního střediska MUS.

Poté jako živnostník v oborech elektronik, zámečník, elektrikář, autobusový dopravce a automechanik. Jsem ženatý.

A protože "nejen prací živ je člověk" - člen a nyní předseda ZO AVZO TSČ ČR. Mám národní licenci AČR a ČMF (časoměřič). Jsem leteckým modelářem, baví mě sportovní střelba. Jsem členem „kabrioklubu“ ČR.

Vedle rytmu motoru veterána si rád poslechnu dobrou hudbu všeho druhu.

Čas pokročil – já pracoval pro kolektiv sám, ale s přibývajícími léty zjišťuji, že pracovat v kolektivu pro ostatní mi přináší větší uspokojení.

Většinu života opravuji to, co je nějak rozbité nebo to nefunguje. A v tom hodlám pokračovat!

- potvrzen ve funkci volbou na řádném zasedání Shromáždění členů OMMO  2. 7. 2011.  

 

 

1. místopředsedkyně: Hana Svobodová, (1968)

žije od r. 2003 v Mostě. Pobývat se dá vcelku na různých místech, "sžít"se s nimi už není tak jednoznačné. Stále se zabývá filozofií a politologií, a hodlá v tom i nadále pokračovat. Člověk tak získává některou odolnost v kontaktu s realitou. Minulost byla a zřejmě "bude", budoucnost je "úděl, o nějž si člověk nakonec zase řekne". Čte, píše, ale zkouší i řadu jiných činností. Třeba udržet tempo se svým malým synem. Šachovou partii bere jako hru, která však zdaleka nepřekoná tu, kterou hraje život.

- potvrzena ve funkci volbou na řádném zasedání Shromáždění členů OMMO  2. 7. 2011.  

 

2. místopředseda: Marian Dancso, (1981)

žiji v Lomu, ve městě, na kterém mi záleží. Vystudoval jsem obor se zaměřením na námořní dopravu. Díky tomuto povolání jsem měl možnost poznat většinu evropských přístavů a měst s nepřeberným množstvím okouzlujících památek, na které rád vzpomínám.

Od roku 2003 pracuji na základní škole v Litvínově-Janově jako pedagog a správce PC. K mým koníčkům patří cestování.

Politiku chápu jako službu občanům, ne jako přetvářku a pouhý boj o moc, opřený o byznys, kde se sliby postupem času vytratí… Určitě víte, co mám na mysli.

V současné době jsem zastupitelem města Lomu, členem komise životního prostředí a členem komunitního plánování pro město Litvínov.

Lidské je se mýlit, ale nikoliv se nechat využívat ku prospěchu jiných. Ne nadarmo se říká: „Každý je svého štěstí strůjcem“.

- potvrzen ve funkci volbou na řádném zasedání Shromáždění členů OMMO  2. 7. 2011. 

 

 

 hospodářka: Vlasta Bíbová, (1947) 

 Celým životem mě provází vše, co je spojeno s jedním z nejkrásnějších měsíčních znamení. Sportuji, hodně čtu, tančím, zpívám a ráda se bavím v dobré společnosti.

Většinu svého produktivního života jsem pracovala jako ekonomka. Vždy jsem byla vedena k poctivosti, pracovitosti a čestnosti. Ve stejném duchu jsem vychovávala také své dva syny.

Největším zklamáním mého života bylo působení v KSČM, do které jsem vstupovala až po roce 1995. Do strany, do které se kopalo bez uzardění, zejména do některých lidí, které jsem dobře znala a vážila si jich, a já jsem byla přesvědčena o její poctivosti, čestnosti a nezáludnosti. Asi jsem byla naivní! Po dvouletém působení v OV KSČM v Mostě jsem byla z těchto představ a ideálů dokonale vyléčena. V nejvyšších patrech mosteckého OV jsem se setkala se lžemi, pomlouváním, pokusy o uplácení, vydíráním a podrazy nejhrubšího zrna. A bohužel právě nositelé těchto praktik ve vedení dále pokračují. Nedivte se proto, že po těchto zkušenostech jsem stranu definitivně opustila.
Jsem přesvědčena, že mnoho svých představ a ideálů mohu najít a také najdu mezi lidmi v nově se formujícím politickém hnutí OMMO, na jehož vzniku jsem se aktivně podílela.

Držte mi palce! Máme hodně společného. 

- potvrzena ve funkci volbou na řádném zasedání Shromáždění členů OMMO  2. 7. 2011. 

 

 

jednatel: Vlastimil Balín, (1950) 

Zachovalý "….sátník" v politice od roku 1974, s pětiletou přestávkou (od roku 1990 do roku1994). Před tím poznal práci v Dopravním podniku měst Mostu a Litvínova a na hlubinném dole Julius III v Kopistech. Ve zmíněné přestávce pracoval jako obsluha výrobní linky fólie a jejího potisku, obsluha velínu a jako technolog na Petrochemii I v Záluží u Mostu. Prošel funkcemi člena zastupitelstva města a kraje (1994 až 2010) a jedno volební období byl senátorem PČR (2004 až 2010). Od roku 11. 1. 1971 do roku 1989 člen KSČ a od roku 1990 do 7. 8. 2010 člen KSČM.

Byť je členem politického hnutí od 1. 11. 2010, byl mezi hlavními iniciátory a organizátory jeho založení. Je spoluautorem základní myšlenky hnutí, loga a hesla, Organizačního řádu a dalších základních dokumentů. Na 2. Shromáždění členů OMMO dne 2. 7. 2011 byl zvolen jednatelem OMMO, když přes půl roku v této funkci zastupoval původně zvoleného jednatele.

Ale jinak je snad normální – hrál téměř dvacet let závodně kopanou za Baník Kopisty, zkoušel to i s českou házenou a ledním hokejem, uměl se postavit k dalším kolektivním individuálním sportům (kulečník, volejbal, košíková, stolní tenis i tenis, bowling, znalý téměř všech druhů karetních her, zejména mariáš ve třech i čtyřech hráčích, cvik, očko, ferbl, žolíky a kanasta, tzv. bulka aj.). I když dává v kuchyni, kde „je jako doma“, přednost české klasice, nebojí se ani zde experimentovat. Zřejmě i proto spoustě lidí od něj chutná, co uvaří nebo upeče. V životě měl kliku na samé hodné ženské, podruhé ženatý, tři syny (což je konečný stav).

Drží se řady motto, protože rád sbírá myšlenky a výroky slavných a významných, za něž se neschovává, jen v nich hledá stále aktuální poučení. Přesto, když se řekne – „OMMO…ejhle člověk!“, vidí za tím více než sebe či pouze členy OMMO.

- zvolen na řádném zasedání Shromáždění členů OMMO 2. 7. 2011.

 

 

KRK OMMO:

předseda: Aleš Franěk, (1979)  

Od narození bydlí v Lomu. Po absolvování základní vojenské služby v roce 1999 pracoval jako dělník u stavebních společností v zahraničí. Nyní je již 10 let závozníkem u společnosti zabývající se recyklací odpadu.

Velmi aktivně sportoval a stále se o to snaží. Mezi jeho největší aktivity zcela jistě patřil fotbal, kterému se věnoval závodně. Mezi jeho další oblíbené sportovní činnosti lze zařadit tenis a volejbal.

Většinu svého života se snaží řídit mottem: „Každý blbec dokáže obvinit toho druhého, ale jen charakter se dokáže omluvit“.

- zvolen na řádném zasedání Shromáždění členů OMMO  2. 7. 2011. 

 

 

místopředseda: Zdeněk Fruvirt, (1973)

Narodil se ve Znojmě. S manželkou Olgou vychovávají syna Michala. Je živnostníkem v pohostinství.

Jeho zájmem jsou i sportovní aktivity - kolo, hokej, plavání. Rád vaří

Vyznává a má smysl pro spravedlnost, čestnost a kamarádství.

Pan Fruvirt je také předsedou ZO OMMO ve Znojmě.

- místopředsedou KRK OMMO zvolen na řádném zasedání Shromáždění členů OMMO  2. 7. 2011. 

 

 

členka: Jitka Tichá, (1959)

pochází z Prahy, na severu Čech žije 28 let, nyní v Lomu.
Od roku 1982 pracuje ve školství. Začínala na střední odborné škole, v roce 1985 přešla na základní školu v Litvínově - Janově.
Práce s dětmi se jí stala koníčkem. Nejvíce se zaměřuje na efektivní využití volného času dětí.
K dalším zájmům patří práce na zahradě, hudba a PC. Má ráda přírodu, čisté životní prostředí, poznávání nových míst a lidí.

Možná o ní ještě více napovědí následující slova: "Nejlepším učitelem je sám život a v životě není na dobré věci nikdy pozdě." 

zvolena na řádném zasedání Shromáždění členů  OMMO 2. 7. 2011.

 

RK OMMO:

předseda: Josef Bíba, (1950)

většinu života jsem prožil v malé vesnici nedaleko Mostu. Po vyučení a absolvování VZS jsem se začal věnovat práci, která je zároveň po celý život mým koníčkem - řízení motorových vozidel všeho druhu bylo splněním mých snů.
Začínal jsem na nákl. vozidle V3S u státních statků, později na tahačích. Nejdelší dobu jsem strávil za volantem autobusu u ČSAD v národní, ale převážně zahraniční dopravě. Poznával a ukládal jsem do paměti všechny nádherné zážitky z cizích zemí celé západní Evropy, Skandinávie, Anglie. Nejvíce cest jsem podnikal do bývalé Jugoslávie. Do současného Chorvatska jezdím a miluji ho dodnes.

Po rozpadu ČSAD jsem začal v roce 1995 podnikat, jak jinak než opět v dopravě. Tentokrát již jen jako řidič osobního vozidla. Od roku 1997 mám vlastní radiocentrálu taxislužby v Mostě.
Od roku 1973 jsem byl členem KSČ, po r.1989 členem KSČM. Nikdy jsem nevěřil tomu, že se stanu účastníkem tak nekalých praktik, že budu muset ze strany vystoupit. Toto jsem učinil po Okresní konferenci KSČM v Mostě v březnu letošního roku, přesně po 37 letech svého členství.

I přes výše uvedené skutečnosti si myslím, že práce mezi lidmi, kteří mohou najít společnou řeč, zájmy a chuť, má smysl. Také proto jsem se aktivně a nezištně zapojil do práce nového politického hnutí OMMO.

- potvrzen ve funkci volbou na řádném zasedání Shromáždění členů OMMO  2. 7. 2011. 

 

místopředsedkyně: Radka Strmisková, (1981)

Narodila jsem se ve Znojmě. V současné době jsem na mateřské dovolené s nedávno narozenou dcerkou. Mám jinak dvě skvělé děti. Osm let jsem podnikala jako živnostnice v pohostinství, předtím jsem pracovala jako pokladní. Mohu-li "neskromně" poznamenat: jsem komunikativní člověk s organizačními schopnostmi. Práce s lidmi a mezi lidmi je mi blízká a baví mě. Důležité je nenechat se "otrávit" případnými nezdary a mít kolem sebe vždy aspoň pár lidí ochotných pomoci a poradit.

V současné době vedu zájmový kroužek "SMAJLÍK" pro děti, s nímž jsme se již zúčastnili některých veřejných vystoupení ve Znojmě a okolí.

Pracuji jako jednatelka ZO OMMO ve Znojmě.

 - zvolena na řádném zasedání Shromáždění členů OMMO 2. 7. 2011.

 

člen: Roman Balín, (1981)

světlo světa spatřil jsem 19. ledna 1981 a jsem myslím v životě zarputilý jako kozoroh. Základní vzdělání jsem absolvoval na 13. ZŠ v Mostě, která „zavřela své brány“ z důvodu jakési optimalizace škol zřizovaných městem jako jedna z prvních.

Pokračoval jsem na Střední průmyslové škole v Mostě, kde jsem končil v roce 1999 maturitní zkouškou. Doufám, že tuto školu nepotká stejný osud jako tu základní.

Po nepříliš dobré zkušenosti s nezaměstnaností jsem zatím pracoval jako technik ve firmě hospodařící s teplem, pak jako logistik v fa Grammer, jako manažer u fa JMV atd.

Ve volném čase se věnuji chalupaření, není-li zbytí, dovedu si uvařit, ale raději se spolehnu na jinou, dobře chutnající „vývařovnu“.

Kluci ve foosballu, kterému se věnuji, říkají, že je se mnou legrace. To neznamená, že ve funkci člena Rozhodčí komise OMMO to se mnou případní hříšníci budou mít snadné. V podzimních komunálních volbách se budu ucházet o Vaši přízeň jako kandidát OMMO.

Jo, málem bych zapomněl. Jsem svobodný, takže všechny hezké, chytré a pokud možno dobře zajištěné holky mají šanci. Kokršpanělka Tara, kterou venčím, ale bude asi proti.

- zvolen na řádném zasedání Shromáždění členů  OMMO 2. 7. 2011.

 

 

Poznámka:

První vedení OMMO bylo zvoleno na řádném USČ 18.6.2010 .

Kontakt: hnutiommo@hnutiommo.cz