V tento předvánoční čas jsme se zeptali...

... Mariana Dancsa, zastupitele OMMO:        

 •   Co Vás v poslední době mile překvapilo?

   

  Nevím, jestli přímo překvapilo, ale spíše pobavilo…

  Určitě reakce některých politiků, protože mě přinejmenším rozesmálo, s jakými hesly vstupovali letos na podzim do volebního klání… A to např.: „Slyším Váš hlas a pomohu Vám.“ „Nebo s korupcí tu zatočíme….“ apod. 

  V průběhu voleb jsem několikrát zhlédl divácky dosti sledovaný seriál ULICE, kde herec Václav Svoboda alias Lumír Nikl kandidoval za politickou stranu Neúplatní. Nemohu si pomoci, ale moc mi to připomínalo situaci, která se odehrávala tady u nás v Mostě a okolí.  

  A co z toho plyne? No úplně jednoduché pořekadlo: „Bez peněz do politiky nelez“. A o tom jsme se tady v Mostě přesvědčili. Na rozdíl od seriálu ULICE, která byla samozřejmě vtipnější a humornější. Tady zbyla pachuť, že za „prachy člověk prodá i své dřívější postoje“ a ocitá se na jedné lodi s těmi, kteří se neštítí ničeho. Lidé však potřebují čas a zkušenost, aby nakonec pochopili, kdo a jakou hru s nimi sehrál a hodlá v tom pokračovat.

 • A na co byste nejraději zapomněl?

   

  Velmi těžká otázka… Ale na zapomínání jistě bude dostatek času ve stáří. Proto bych to nijak zvlášť nespecifikoval. Ono to na sebe upozorní časem samo. A jestli je něco, na co by se mělo zapomenout…, raději. Tak asi na střet s „Blbcem“… Už jsem jich pár zažil. Zbytečně mi zkazili den, ale nevzali mi chuť a sílu lépe se na taková setkání připravit a počítat s nimi.