Staré pořádky pod „staronovým“ vedením koalice Severočeši Most – ANO – KSČM v Mostě

20.10.2014 19:22

Nakonec i v Mostě je dobojováno a máme u nás vládu, koalici Severočeši Most – ANO – KSČM. Co dodat? V prvé řadě je tato koalice jednou z variant vzešlých z výsledků voleb, v němž voliči Mostu v síle cca 31 % určili za vítěze Severočechy Most. Zda vítěz „bere vše“ také v Mostě, není možná v tuto chvíli podstatné. Co je podstatné, že změna, po které voliči v Mostě volali, se nakonec nekoná. Konat budou s převahou ti, co nedobré poměry politické i ekonomické způsobili, resp. se na nich účinně podíleli. Pan Zelenka za Severočechy Most, resp. Severočechy.cz může nyní tvrdit cokoliv. Jejich spoluvládci, spolustraníci z období předchozích SMM se přeci znají a někteří spolu stále ještě „kamarádí“.

Voliči možná volili jako změnu ANO. Ta sotva přijde, pokud se oněch 6 zvolených zastupitelů ANO 2011 sešikovalo pod jedno vedení se Severočechy Most a KSČM, která min. v posledním volebním období měla v čele kontrolního výboru ve zřízené, takto placené funkci předsedy pana Jiřího Kurcina (KSČM).

V tomto koaličním složení nejde o změnu. Pouze o zachování soukromých a osobních zájmů podnikatele (podnikatelů) v osobě pana Zelenky, který, když se vyjádří, že jsou podobná slova nesmysl, je jen potvrdí. Protože proč by jinak o účast ve volbách tak urputně usiloval? A pokud nikoliv. Pak o co vlastně bojoval? Pokud ne jen sám se sebou…

ANO 2011 je v Mostě bez ideového a zásadně organizovaného vedení a mají jej zřejmě na starosti právě zástupci Severočechů.

Takže podtrženo sečteno – jediným vládcem Mostu mohou být komunisté na čele s panem Jiřím Novákem, na což sázejí konečně i v pražském centru, spojeni také s předchozí vládou Sdružení Mostečané Mostu (SMM). A stávající koalice se s tím jistě spokojí, neboť dosud „prapodivné praktiky“, jež přivedly i Severočechy.cz a SMM k soudu, mohou pokračovat. Pravda, přikryty rádoby právě zástupci KSČM. Chtělo by se zvolat: kdo by mohl mluvit o nepravostech? Mohl. Jen je třeba konečně začít tomuto regionu více věnovat pozornost i z pohledu řešení některých kauz min. z posledních 8 let.

Občanovo doufání ve změnu zase ostrouhá. V podmínkách severu nic neobvyklého. V Čechách již skoro pravidlo.

Politické hnutí OMMO se hlásí k těm, co budou dále dění sledovat, ač bez zájmu veřejnosti, třeba právě médií a odpovědných institucí to ke změnám zdaleka stačit nebude.

 

Leoš Vaněk, předseda OMMO

Hana Svobodová, 1. místopředsedkyně OMMO