Slíbit se dá cokoliv. Jen - kdo to bude plnit?

 

Dnes ráno při jízdě do zaměstnání mě upoutali billboardy, na kterých kandidáti stran slibují téměř nemožné. Jeden nové penziony pro seniory… Nevím nač? Lidé nebudou mít na drahý penzion, spíše bych požadovala sociální byty pro mladé, ale i seniory. A druhý „slibotechna“ nám zaručí pracovní místa. Další strana navštíví domov pro seniory a v deníku se poté dočtu, že jejich strana věnuje na MSSS 480.000 Kč... Takže senioři budou vyplňovat volební lístky povinně? To už není o volbách, ale... Asi jsem v tomto směru jednoduchá, ale vstoupila jsem do polit. subjektu OMMO proto, že jsem si prošla některými úskalími života a to co se říká, že by mělo fungovat, neplatí. Ať se to týká úřadů, soudů, azylových domů, ale i lékařské péče. Skoro vždy je praxe jiná a stejná, že hodně slibů před volbami tvrdě „uzemní“ doba povolební.

Osobně bych chtěla pomoci lidem, kteří tuto pomoc hledají. Řídit se přitom platnými zákony a předpisy. Jsem ráda mezi lidmi a pro lidi se angažuji. Vážím si ale každého občana, který ať s pozitivním nebo negativním názorem - umí říci svoji myšlenku zpříma do očí a obhájit si ji.

Lidé v OMMO, jak jsem zjistila, neslibují. Nechtějí a nemohou, protože vědí, že „divadlo slibů a darů“ brzo vystřídají každodenní těžkosti. Moje zkušenost mi říká, že v Mostě je tahle realita naprosto běžná a měnit ji znamená nevolit sliby a „loterie“, ale ty, co nám otevřeně říkají, že není univerzálních receptů, ale ochota o problémech mluvit a hledat jejich řešení. To ale musíme chtít věci ovlivňovat, ne se jenom nechat manipulovat.