Půjde o blahobyt občanů či o moc a peníze nenasytných politiků zleva doprava?

Jedny volby před rokem skončily a už je tu opět politické předvolební soupeření před blížícími se krajskými volbami. Asi bych se tomu moc nedivil, ale opět se to rýsuje především jako velkoústé řeči a horda slibů zleva doprava.

„Paroubek prý pošilhává po ústeckém hejtmanství. Zastavit ho mohou ženy“, hlásá titulek stejnojmenného článku (https://www.parlamentnilisty.cz/parlament/201893.aspx).

Na první pohled podobná vyjádření mohou ještě překvapit (?), na pohled druhý vůbec ne. To jen pan bývalý předseda ČSSD hledá, kde by ještě měli krátkou paměť. Výkon mandátu poslance zřejmě nestačí, chce to holt další post. Osobně se tedy nenechám překvapit a budu v tomto duchu mluvit i s občany jako zastupitel.

Čekal bych totiž, že v čase, kdy je většina občanů naší republiky znechucena vývojem politické situace a hlavně svou ekonomickou situací, v níž poslanci mj. řeší, co se svými platy, se budou politici věnovat spíše nápravě a hledání řešení narůstajících problémů, a ne že se budou tak okatě „prát“, kdo koho zastaví, aby ten či ta nebyli zvoleni.

Paní současná náměstkyně primátora v Mostě H. Jeníčková zřejmě také sní svá příští. U „atomu“ bych se tomu nedivil“, ten i po štěpení je logikou dalších fyzikálních a chemických procesů. Nemyslím si ale, že je tomu tak v případě této dámy, která může sbírat funkce bez omezení napříč politickými stranami, a to bez vlastní myšlenkové a politické sebereflexe, Ale o čem je vlastně celé její polistopadové politické angažmá v dresech (?)… Dresy se jí měnily jak na běžícím pásu. Myšlenky! Ty zůstaly vlastně stejné. Jen jejich vlastníci jsou nyní ve vyšších cenových patrech.

Ale jak je vidět, ostych v české politice vymizel, a to i více nalevo, kde také s jídlem roste chuť. Nebo že bych opravdu všechny ty blahé politické záměry četl nesprávným okem? No, asi už se nebudu chtít nechat překvapit, neboť prý „Štěstí přeje připraveným.“ A to bychom se jako občané konečně měli začít o něco více snažit.