Prezidentovo tentokráte „karlovarské cestování“, Kyselka není Karlštejn a facka v přímém přenosu

Proč koná prezident V. Klaus jakési spanilé jízdy po vlastech českých je jasné a nezpochybnitelné. On si prostě nemůže pomoci. Miluje svůj ovládaný lid natolik, že se s ním prostě, ale skutečně prostě musí vidět, aby si na mocnáře mohli sáhnout. Mají na to přeci po tvrdé každodenní práci (tedy minimálně ti, co tu práci mají) sáhnout nebo si s ním podat ruku. Že jsou tyto cesty provázeny docela zajímavými excesy, tak na to si někteří již zvykli. Někteří, já se toho nemohu dobrat, zřejmě proto, že se tomu docela úspěšně bráním mé lepší já.

Jistě to bude kvůli tomu, co vše se na takovýchto cestách vždy odehrává, jaký populismus a někdy žel i hlouposti namyšleného sebevědomého člověka v pozici prezidenta ČR vždy vyhřeznou na světlo boží. Ano, náš prezident je možná boží.

Na poslední cestě na Karlovarsko to opět prokázal svým vyjádřením, že… „lázně tady byly, ale je evidentní, že už asi nikdy nebudou. Dále pokračoval ve svém samolibém „perlení“ a řekl, že považuje za zbytečné sny, že by bylo něco takového jako Kyselka vyvlastněno či znárodněno a začal se o to starat stát. A vrcholil (není známo, zda s orgasmem či bez něj)

"Při vší úctě k lázním Kyselka, není to Karlštejn". Snad by se chtělo zeptat, proč vlastně osobně navštívil bezprecedentním vztahem italského podnikatele Alessandra Pasquale zdevastované bývalé lázně Kyselka? Dle průběhu návštěvy a o tom, co po jeho odjezdu do Jáchymova následovalo, zřejmě, aby posílil konání tohoto člověka stojícího v čele společnosti Karlovarské minerální vody (KMV).

Zástupci Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR viceprezident Martin Kadrman i Pavel Ries zřejmě čekali od prezidenta státnické gesto hodné hlavy českého státu, leč dostalo se jim „výchovného pohlavku“ v podobě obvinění, že za stav lázní kyselka mohou v podstatě oni. Viceprezidentovi Kadrmanovi se dostalo dokonce facky tzv. v přímém přenosu od ředitele KMV A. Pasquale. Mluvčí KMV Bibiana Beňová sice tvrdí, že to nebyla facka, ale jen strčení, kterým údajně pan ředitel bránil hrubým urážkám a že je vše zdokumentováno na videu. Jenže právě toto video ji usvědčuje ze lži. Stejně jako přítomné policisty české policie z nekonání, byť je o to postižený a napadený viceprezident Kadrman žádal, což je na videu též zachyceno.

Konání italského podnikatele potvrdilo, že chování premiéra Itálie Berlusconiho nebude jen nějaký jeho úlet, ale standard italských politických a podnikatelských elit. Smutnější je konání, resp. nekonání Policie ČR, která snad řečeno známým sloganem „Pomáhat a chránit“ se k této činnosti k občanům zavázala. Proč tedy tak nekonala v tomto případě? Že by proto, že šlo o akci prezidenta ČR a bývalého předsedy a čestného předsedy ODS? To je však na pováženou, protože ono vzletné „Pomáhat a chránit“, toť Langrova filipika a ODS politika. Ale vážně. I když opravdu nejde o žádnou legraci. Oba excesy, jak vyjádření prezidenta ČR na adresu lázní Kyselka i 14 tisíc petentů za jejich záchranu a zejména „italská facka“ českému národu stojí více než za zamyšlení. Prosím Vás, může někdo sdělit kolikrát, že to ještě vyrazí prezident z hradních komnat na cesty po České republice a kolik malérů můžeme ještě očekávat? Hlavně nebuďte konkrétní a neříkejte, že ještě mockrát. To by mě skutečně, ale …fakt dožralo!