Představujeme: Mgr. Petr Michal, vrchní komisař Policie ČR

03.05.2016 20:40

Jak jsme již informovali, pan magistr Michal, kandidující za OMMO v r. 2014, vystřídal svého kolegu v Zastupitelstvu města Třeboně. Tímto mu přejeme v jeho "novém angažmá" hodně zdaru.

Pan magistr byl tak laskav a poskytl nám následující řádky:

 "Pracuji jako policista a vzhledem ke svému zaměstnání jsem v komunální politice nestraníkem. Zde bych si dovolil dodatečně poděkovat hnutí OMMO za možnost účastnit se uplynulých voleb pod touto hlavičkou.

 Do zastupitelstva města Třeboň nastupuji bez větších očekávání. Obecní politiku a dění ve městě, jakož i dění v zastupitelstvu, sleduji více než deset let, tedy jsem s ním poměrně solidně seznámen.

Vzhledem k tomu, že se místní zastupitelstvo personálně a stranicky obměňuje jen částečně, je tento stav vidět na způsobech jednání, úrovni jednání a v neposlední řadě i na vztazích mezi místními stranickými elitami. Z mého pohledu jsou tyto vztahy velmi vyhrocené, o čemž svědčí např. řada trestních oznámení, žalob apod. Tyto, podle mne, negativní a městu Třeboň neprospívající vztahy a trendy, se budu snažit svým přístupem pozitivně ovlivnit. 

Obecně platí, ne každé rozhodnutí zvolených zástupců je nutné kriminalizovat a žalovat jen proto, že není učiněno podle volebního programu opozice. Řízení města, s  tzv. péčí řádného hospodáře, musí být naprosto standardní metodou vedení každé zvolené radnice. Jako starousedlík si také dovolím dodat, že používat selský rozum není sprosté slovo.

Ohledně svých priorit bych uvedl, že jsou v zásadě stejné, jako volební program naší společné kandidátky OMMO a SZ. Ovšem v  důsledku určitého vývoje a průběhu volebního období v Třeboni mohu říci, že se v současné době najdou některé události, nad kterými bych s kolegy rád diskutoval. Naznačit mohu: okolnost plánování ohromné investice do nového zimního stadionu, rozsah území plánovaného pro vyhlášení památkově chráněného území UNESCO, způsob a průběh investic do místních částí a ještě několik dalších. Jsem pro konstruktivní, fakty podloženou, emocí zproštěnou, debatu."

 

Panu zastupiteli tímto děkujeme a věříme v další dobrou spolupráci mezi jednotlivci i subjekty, které na komunální úrovni města Třeboně zastupují občany.

/hs/