Pane předsedo, OMMO kandiduje v Ústeckém kraji ve volbách. Jak hodnotíte jeho či Vaše šance? Proč by podle Vás měli občané volit právě hnutí OMMO?

28.08.2012 15:09

V současné situaci by podle mě mělo co nejvíce lidí začít opravdu intenzivně přemýšlet o hledání alternativy k současnému politickému dění v této zemi. Většina lidí má již zřejmě jasno v tom, že současné a etablované politické subjekty selhávají na mnoha frontách.

Problém může být v tom, že rozhodování, koho poctít svou důvěrou a dát mu svůj hlas je v současné době poměrně zapeklité. Mnoho voličů se bude právem obávat vývoje, kterým si prošly například Věci veřejné, a bude mít strach dát svůj hlas někomu, kdo není jakoby časem a zkušeností prověřený. V tomto případě je velice problematické a snad by bylo i licoměrné někomu radit, či doporučovat „zaručená řešení“. Mohu však stejně tak namítnout, že na naší politické scéně je i těch prověřených dosti a osobně bych je nevolil.

Do každé lodi, kterou stavíte, Vám vždycky tzv. nalezou krysy. Je jen otázkou, kdy krysy převýší svým počtem posádku, sežerou zásoby a loď se pak bude trmácet jako Bludný Holanďan a nakonec se třeba potopí.

Šance čehokoliv nového (hnutí OMMO nevyjímaje) se bude potýkat s nedůvěrou, kterou zaseli ti, kteří na „novou vlnu“ lákali již dříve, ale s podstatně jinými úmysly, než deklarovali.

Šance OMMO tak budou v každém případě zčásti dílem poplatné této situaci a dílem budou záviset na zájmu občanů, kteří budou pečlivě vybírat z bohaté volební nabídky, zejména té programové.

Tak jako tak nám nezbývá, než jít cestou pokusů a omylů stejně jako voličům, kteří již nutně chtějí změnu stávajícího systému a jeho praktik, zkoušet najít jiná a rozumná řešení.

Jak často říkám: pokud něco nevyzkouším, nikdy nezjistím, jestli to funguje.

Volit právě OMMO by občané mohli třeba proto - a věřím, že tomu tak i bude, neboť nikdo z kandidátů za naše hnutí nemá žádné postranní ekonomické ambice, vztahy k dotujícím firmám, nemusí nikomu splácet závazky, které by vyplývaly z volební kampaně, klientelismu než jen ty politické, kterými se zavazuje svým případným voličům.

Podle mého názoru je naše současná volba o tom, vybrat někoho, kdo nás hned po svém zvolení nepodrazí, nebo někomu zase neprodá, příp. si nás nebude losovat a kupovat už ve volební kampani.

Troufám si tvrdit, že se to v této chvíli v případě politického hnutí „Občané městu, město občanům“ (OMMO) určitě nestane.

/ptala se pro INFO OMMO hs/