Padla facka, padla na ulici…

Pan ministr financí za několik různobarevných vlád M. Kalousek se opět vybarvil. Leč prokázal zřejmě nechtěně slušnou paměť. Vzpomněl si, jakou že si to nechávali zahrát táborští furianti v neděli u muziky a známý nápěv „padla facka, padla na sále“ si přenesl na ulici před druhou komoru českého parlamentu.

Příznivci rychlých, leč zkratkovitých řešení zajásali – „dobře udělal, nač se s frackem mazat“, jak mladíka údajně ve stáří 20 let sám Kalousek identifikoval. Druzí, zřejmě ti rozumnější konstatovali, že politik by měl asi něco vydržet a nesnižovat se na úroveň agresivních individuí, ale naopak snažit se být společnosti vzorem chování a jednání.

Pan Kalousek asi nechtěně dal podněty pro potvrzování některých hodnocení koaliční vlády i své značně kontroversní osoby. První polohu velice trefně vystihl s ironickou nadsázkou předseda ČSSD B. Sobotka, když vyslovil názor, zda „nejde o nový způsob komunikace koaliční vlády ODS, TOP 09 a VV s občany“. Nemá však pravdu v tom, že „všechny kritiky zfackovat nemůže“. Vždyť nejen je, ale v podstatě všechny občany již pan Kalousek a koaliční vláda fackuje, až to mlaská celou dobu svého vládnutí přijímáním vládních reforem. Pokud jde o samotnou osobu pana Kalouska, mohl by poslanec a středočeský hejtman D. Rath podat „dovolání a odpor“ proti rozhodnutí příslušného výboru PS PČR za pokutu 10 000,- Kč, kterou obdržel právě kvůli M. Kalouskovi, když jej označil za opilce (člověk nadmíru holdující alkoholu, pozn. autora). Fackovací exces páně Kalouskův může totiž být, a možná by to případní svědci mohli potvrdit, dokladem jeho rauše z oblíbené „balantinky“.

V každém případě se pan Kalousek zapsal dalším, zřejmě nikoliv zlatým písmem na vinětu politické kultury české politické scény. Bylo jich již několik, přes své působení na postu náměstka na Ministerstvu obrany ČR, až po zvednutý prst tehdy premiéra Vlády ČR pana Topolánka, kdy byl označen za jedničku. Až s odstupem času svou fackovací etudou potvrdil italsky pravý význam zvednutého prostředníčku. Škoda. A taková to byla krásná pohádka…!