Opravdu chceme tuhle vládu v Lomu?

Po více než roce působení v komunální politice v Lomu, přesněji řečeno jako opoziční zastupitel OMMO, skoro bych až řekl „jediný opoziční zastupitel“, si troufám ohodnotit výsledky a aktivity, a to nejen směrem k radnici a tudíž i celému vedení a zároveň i koalici VV, ODS a Severočeši.cz (S.cz), ale i směrem k sobě.

V průběhu onoho jednoho roku se toho v našem městě odehrálo mnoho. Lom, řekl bych městečko charakteristické svou hornickou minulostí s několika tisíci obyvateli, je momentálně znám především kauzami v tom nedobrém slova smyslu.

Od samého počátku zvolení nového vedení se v Lomu začali prosazovat „lumpárny“.

Ať už to byla tolik diskutovaná Kavárna u Radnice za více jak 300 000,- KČ, kterou rada města následně pronajala kandidátce za hnutí S.cz za pouhou 1 Kč nebo pronájem velmi žádané lokality v dolní části Lomu, známou jako BOMBA někomu, kdo vlastně neexistoval, resp. nebyl řádně registrován.

Domnívám se, že není třeba pokračovat dále, je toho tolik, že už ani samotní úředníci města, či samo vedení a rada města se v tom pořádně nevyznají, což několikrát také dali najevo. Např. tím, že členovi kontrolního výboru, bylo během šetření tohoto orgánu poskytnuto několik různých smluv na pronájem pozemků.

Tak dlouho předkládali, až se snad nakonec trefili…..

Během roku jsem se několikrát, spíše mnohokrát snažil zapojit a vedení radnice upozornit, že některé kroky, které činili, nejsou v souladu se zákonem. Vždy jsem však narazil a se zlou se potázal. V místním periodiku jsem byl několikrát doslova proprán, že jediné, co pro město dělám, je ostuda.

Starostka města Bc. Kateřina Schwarzová si zřejmě dala jakési předsevzetí, že se mnou bude komunikovat pouze písemně, na což mě i veřejně upozornila na zastupitelstvu města.  Ani se jí nedivím, několikrát jsem jí upozornil, tedy v době, kdy jsem kladl otázky na veřejném zasedání, aby odpovídala ona, a ne její manžel, ředitel Městské policie Most, zastupitel a radní města Lom, Ing. Schwarz.

Chování starostky, rady města a vůbec celé nynější koalice bych jednoduše přirovnal doslova k „schizofrenii“ svého druhu, tedy jak zůstat ve funkci, na kterou evidentně nestačím. Nebo lépe – jak ještě najít v Lomu někoho, kdo věří, že se „vlk může nažrat a koza přitom zůstat celá“.

Velmi často je opozice nabádána právě starostkou města, aby se začala svému městu věnovat.

Velmi rád bych se zapojil do diskuse a samozřejmě i do ještě účinnějšího prosazování volebního programu za hnutí OMMO. V Lomu je to ale nereálné.

Např. na výzvu vedení města, aby se předsedové politických stran a hnutí, působících v zastupitelstvu vyjádřili k rozpočtu města na rok 2012 a případně jej doplnili o své poznatky, jsem velice rychle zareagoval a do rozpočtu na rok 2012 pro město Lom jsem zahrnul to, oč mě občané žádali a samozřejmě i body se kterými jsem se ucházel o přízeň voličů ve volbách do zastupitelstva. A výsledek? Paní starostka odpověděla, že k rozpočtu města se nemůže vyjadřovat někdo, kdo není občanem města. "Šťastná to žena!"