Nemusíme je volit, stačí když je necháme vládnout aneb ne do Moskvy, ale do Mostu je třeba jezdit se učit

18.10.2014 18:36

Podle jistého mosteckého týdeníku, tuším, že se jmenuje Homér, který informuje ve svém čtvrtečním vydání ze 16. 10. 2014 o tom, že i v Mostě je "dobojováno", a povolební koalice byla ustavena ve složení Severočeši Most, ANO a KSČM. Ano, kdysi tzv. rudý region si nemůže ani zasloužit víc a ač bych jako zástupce OMMO, co v Mostě ne zrovna uspělo, naopak, mohla "závidět" těmto tzv. vítězům, vládu v Mostě jim "skoro" přeji. Ten výraz "skoro" sděluji v tom smyslu, že k volbám šlo v Mostě 31, 52 % občanů. Nevím, tedy, zda těch cca 70 % nezúčastněných občanů- voličů je stejného názoru na toto složení. Tedy, "hurá", máme se na co těšit. Přesto je výsledek nutno respektovat. Třeba nakonec i z těch 70 % část uzná své ne zcela správné volební rozhodnutí, prostě "nevolit". A snad o tom začne uvažovat průběžně, nikoliv až cca v den voleb přesně za čtyři roky. To už bude i pro Most, myslím, rok 2018. I když jám mám někdy dojem letopočtu pro toto město a jeho některé okolí zcela jiný... Co mi ale ještě tak trochu vrtá hlavou je asi toto... ANO a Severočeši Most mají zřejmě jedno tzv. vůdcovské zastřešení, a možná z centra ANO to v Mostě prostě dali vše pod jedno organizačně vůdcovské schéma - Severočechům... Přeci jen podnikatelé se stejnými cestami do Francie si mohou rozumět a to bojovné schéma proti korupci je v pojetí ANO zaklínadlem. Snad jen poznámku - v Mostě přeci jen zkuste změnit, tady to fakt je spíš úsměvné.

V KSČM jde o spřáteleného guru, co údajně zachraňuje Nemocnici Most, který je jinak ve velmi dobrém vztahu s mosteckým guru Severočechů podnikatelem Zelenkou, tuším, že se jmenuje Novák Jiří ze Vtelna. Zda tento pán z KSČM usedne také do postu např. náměstka primátora, když se prý o tom ještě mezi těmi třemi v koalici nejednalo, kdo ví... Možná to bude záležet ještě na názoru také ještě jistého vlivného podnikatele v pozadí, co jinak má na starost třeba právě Homér... Nenechme se překvapit. Tahle mostecká politika se na pranýř údajně nedostane, ona prostě v prvé řadě musí dál balamutit občany - voliče, zachovat, resp. garantovat místní podnikatelské zisky a pak bojovat proti korupci, což je zásadní třeba pro příští téma senátních voleb. 

P. S. Ale nebuďme jízliví. V Mostě se nebojuje za Prahu, a Praha zřejmě nebude bojovat za Most. Jen v Mariánkách prý podle odvysílaných zpráv (TV Prima a NOVA 17. 10. 2014) zadržela policie jistou dámu, co se jmenuje J. Mrencová, podnikatelka, která proslula některým blízkým spojenectvím směrem k politikům z KSČM a ČSSD, a ony praktiky jsou označeny jako korupční. A mj. v rámci předvolebních kampaní z nich dělají docela dobrý byznys.

Ale prý v Mostě si s korupcí už poradili. Tam prý si ji už někteří tzv. koupili.