Navštívili jsme kolegy a zastupitele v Bakově n. J.

19.06.2016 21:44

Deštivému počasí navzdory... 16. 6. 2016

 Na podzim loňského roku jsme chtěli, jako v předešlém roce, uskutečnit návštěvu s námi spolupracujících občanů Bakova nad Jizerou. Ti za hnutí OMMO úspěšně kandidovali do Zastupitelstva města Bakova n. J. a to výrazně podnítilo naše vzájemně dobré a dále se rozvíjející vztahy. Již několikrát jsme kolegy a sympatizanty navštívili a i tentokrát probrali společně další období jejich práce v městském zastupitelstvu. Seznámili se s výhledy a představami jejich další práce. Ale povídali si také o docela obyčejných lidských věcech.

Dozvěděli se zajímavé informace o jejich práci v osadních výborech města a okolí. Po společném posezení, nám kolegové předvedli v přilehlé lokalitě Zvířetice v jejím Turistickém informačním centru unikátní virtuální 3D projektu vizualizaci historické zříceniny tamějšího zámku před 350 lety. Mohli jsme vidět velký fyzický model zámku Zvířetice a exkluzivní galerii starých vyobrazení. Expozice je otevřena v infocentru od dubna do října. Stejně tak jsou možné letní prohlídky zříceniny s průvodcem v červenci až srpnu. Prohlídky pro skupiny, organizace a školy je možné objednat od dubna do října.

Vstoupili jsme tak bránami času do hluboké minulosti našich předků, abychom poznali, že minulost je možné otevřít klíči, jen najít ty správné zámky. My jeden takový našli ve Zvířeticích.

Zváni jste také Vy.

Více na www.zviretice.cz

Děkujeme za pozvání, a někteří z nás si jistě svou návštěvu třeba o letních prázdninách zopakují.

Speciální poděkování adresujeme panu Grunwaldovi, místostarostovi Bakova n. J. a paní Čermákové, člence Rady města, panu Šléglovi, členovi FV města, paní Hořejšové a paní Ernestové*.

*Posledně jmenované přejeme k blížícím se narozeninám vše nejlepší!!!

(hs)

Trosky zámku Zvířetice

Záznamy: 1 - 2 ze 6
1 | 2 | 3 >>

Z prohlídky Turistického infocentra Zvířetice