Na otázky v rozhovoru pro INFO OMMO z Bakova n. Jizerou odpověděla paní Jaroslava Čermáková, zastupitelka a členka rady města

02.10.2015 09:05

  1. Jak byste zhodnotila roční působení zastupitelů zvolených za OMMO v Zastupitelstvu města Bakova n. J.? Jak se daří spolupráce s dalšími subjekty a jejich zástupci?

Uplynul téměř rok od našeho zvolení za OMMO do zastupitelstva, kde jsme získali 3 mandáty. A jak hodnotím naše dosavadní – roční -  působení v zastupitelstvu? Vzhledem k tomu, že jsme získali post místostarosty, jednoho radního, obsadili i místa ve finančním a kontrolním výboru, dalo by se říci, že určitě ve volbách a ve volebních vyjednáváních jsme úspěšní. Ale nic není zadarmo. Máme proti sobě zkušenou opozici v čele s bývalou paní starostkou, která (když chce) umí pěkně na zastupitelstvu „zavářet“. Samozřejmě vychází ze zkušeností minulého volebního období, a tak musíme být stále dobře připraveni na případné „kontrakce“. V podstatě se však dá říci, že spolupráce v koalici je dobrá a daří se nám prosazovat společné záměry s těmi, komu na rozvoji města a zájmech občanů v něm záleží. Vydali jsme společné „programové prohlášení rady“, ve kterém jsou shrnuty nejen záměry naše, ale i ostatních koaličních stran.

  1. Je nějaká oblast řešených problémů na úrovni města, kterou byste označila za úspěch přístupů zastupitelů právě za OMMO?

Vzhledem k tomu, že máme obsazení nejen v zastupitelstvu, ale i v radě, dá se říci, že to, co se ve městě děje, je výsledkem práce nás za OMMO v kooperaci také se zastupiteli z dalších subjektů. Určitě se nám podařilo zavést setkávání s občany přímo v místních částech (osadní výbory), jako předsedkyně Komise pro vzdělávání a sport jsem navrhla zavést ve městě anketu na vyhlášení „Sportovce roku města Bakov nad Jizerou“ a její realizace je podpořena celým zastupitelstvem. Náš zástupce se aktivně podílí na práci ve finančním výboru, společně se nám podařilo prosadit 3 dotační tituly, zejména zateplení sokolovny a další.

  1. Ustavili jste Klub sympatizantů OMMO v Bakově n. J. Co od tohoto kroku očekáváte a daří se Vám spolupráce v rámci hnutí OMMO?

Klub sympatizantů se skládá v podstatě z lidí, kteří kandidovali za OMMO v komunálních volbách. Jsou to tedy lidé, kteří znají a podpořili náš volební program. A očekávám, že nám budou i nadále pomáhat v naší práci, že je to základna, která bude sloužit i pro kandidátku na příští volby. V průběhu roku jsme se všichni sešli společně s vedením OMMO – dr. Svobodovou, L. Vaňkem a dr. Balínem a popovídali si o spoustě věcí, které nás všechny zajímají a trápí. Dá se proto říci, že spolupráce s nimi je na 1. S našimi sympatizanty a kandidáty bychom se chtěli koncem roku znovu sejít a vyhodnotit naši roční činnost v zastupitelstvu.   

  1. Jak na Vaše působení coby „nováčka“ na bakovské politické scéně občané dosud reagovali?

Nevím, jestli můžeme říci, že jsme pro bakovské úplným „nováčkem“. „Nováčkem“ určitě jen v tom, že jsme kandidovali pod hlavičkou OMMO. Jinak nás ve městě znají z předchozích působení ve městě. Např. Vaška Grünwalda jako dobře pracujícího místostarostu také v předchozím volebním období, Vláďu Šlégla jako vedoucího finančního odboru MěÚ a mne jako tajemnici MěÚ. Samozřejmě nás znají jako dobrovolné hasiče - Vaška i jako hasiče – profesionála - a hasiči mají u nás ve městě dobré jméno! Překvapení však ve městě určitě bylo, hlavně v tom, že jsme jako nováčkové za OMMO získali 3 posty v zastupitelstvu. Pro některé to bylo překvapení i velmi nemilé!

  1. Co byste hnutí OMMO doporučila do budoucna z pohledu dalšího vývoje vzájemných vztahů, komunikace i kontaktů směrem k občanům?

Pokud myslíte hnutí OMMO jako to, co jste společně založili, tak tam si nedovolím doporučovat. Soudím ale, že svou práci podle děláte dobře. Snad jen abyste vytrvali v pomoci nám, novým subjektům. Co se týká OMMO na místní úrovni, tak bych si přála, abychom si udrželi pozici, kterou jsme získali. Je mi ale jasné, že příště už to tak jednoduché nebude, protože budeme muset svá místa obhajovat a to už je o něčem jiném. Určitě bychom se asi ještě více chtěli zaměřit a prohloubit komunikaci a součinnost s lidmi a veřejně prezentovat naše záměry. Moc dobře si uvědomujeme, že budou-li občané Bakova o nás vědět a znát naši práci, posílí se i důvěra v nás.

 

/Za rozhovor poděkovala hs/