Na dovolené aneb není silnice jako silnice

Mnoho občanů naší země směřuje každoročně na jih, strávit zaslouženou dovolenou u slané vody na krásném pobřeží Jadranu.

I my patříme k těm, kteří milují Chorvatsko, a rádi se tam vracíme. Tak tomu bylo i letos. Svoji dovolenou jsme strávili u Splitu v městečku Stobreč

Přivítali nás milí příjemní lidé, azurová obloha, teplé, nádherně průzračné moře. Ochutnali jsme výborné víno střední Dalmácie, užívali si nesmírnou pohodu. Po 14 dnech jsme se jen velmi neradi vraceli do ošklivé reality každodenního života u nás. Že jsme překročili hranice na Slovensko a poté do Česka jsme poznali neomylně i bez označení. Ocitli jsme se totiž na „dálnici“, raději to nazveme tankodromem, kde nám zuby cvakaly jako kastaněty. Smutně jsme vzpomínali na překrásnou dálnici, která vede přes celé Chorvatsko. Aby toho nebylo málo, tak po pár kilometrech na nás čekala početná hlídka policie ČR a ve 2 hodiny v noci prováděla technickou kontrolu našeho osobního vozidla. Kladla jsem si otázku, zda náhodou nebyla kontrola prováděna proto, abychom jízdu do Prahy přežili bez zlomené nápravy, rozbitých tlumičů a děravých pneumatik. Nebylo by lepší vybrané peníze na dálničních známkách, mýtném a silniční dani cíleně dávat na opravu našich silnic a dálnic!?

 Přesto jsme si říkali: tohle přežijeme a příští rok opět hurá do Chorvatska!!!!!!