Myslím, že Most nemůže přijít o parkoviště

Jak uvedl v pondělí 1. 9. 2011 na svých stránkách Mostecký deník. Zůstává však problém, jakým způsobem město skrze městskou policii a jejího ředitele B. Schwarze dotčené parkoviště provozuje.

Pan Schwarz sice mosteckému deníku popřel, že by městská policie tato parkoviště provozovala, ale dokumenty, které máme k dispozici, potvrzují, a v podstatě každý nájemce parkovacího místa se může na první stránce smlouvy přesvědčit, jak je na tom pan ředitel městské policie Schwarz s pravdomluvností.

„Na dřívějším vrakovišti firmy Cipro vznikla parkovací plocha Autocentrum Městské policie Most, kterou pro magistrát spravují strážníci. Autocentrum vzniklo hlavně pro občany města, kteří ho budou využívat jako stálé a hlídané parkovací místo. Na vozidla dohlíží po celých čtyřiadvacet hodin strážník.“ Toto uvedla 15. 8. 2011 paní Martina Němečková v Mosteckém deníku a nikdo z vedení města se v tomto případě neohrazoval. V tomtéž článku autorka přímo cituje „mocné muže“ z vedení města:„Bylo by trapné hlídat parkoviště a nemít tam auta,“ sdělil Schwarz, podle kterého pomohl s nouzovým řešením primátor Vlastimil Vozka a jeho náměstek Jiří Kurcin. „Vypadalo by to divně: prázdné parkoviště a uprostřed služebna městské policie,“ sdělil Vozka.

Primátor Vozka se v článku pana redaktora Vokurky rovněž ohrazuje, že radnice podnikatele nepoškozuje (no, jak které! Pozn. aut.), ani jim nekonkuruje, pouze ve veřejném zájmu řeší velké problémy s nedostatkem míst.  Podle primátora mohli provozovatelé nejprve oslovit vedení města a vše si s ním vyříkat, protože: „vyhrocené spory na takové citlivé téma nikomu neprospějí“. Možná by měl pan primátor Vozka pravdu, kdyby ovšem již v minulosti nedošlo k velice podobnému problému s rozšířením působnosti pultu centrální ochrany do „náplně práce“ městské policie, kde městská policie pod vedením B. Schwarze též „podnikala“, což ji dle zákona o městské polici nepřísluší. Je všeobecně známo, že situace vyústila rozhodnutím Ministerstva vnitra ČR, které k této činnosti městské policie vydalo zamítavé stanovisko. Tolik k faktům.

Tato situace, konkrétně chování a výroky představitelů vládnoucí politické garnitury, by nás všechny měla nutit k pozornosti. „Řešení velkých problémů ve veřejném zájmu“, jak se vyjádřil primátor Vozka, může totiž bez respektování zákonů, platných v této zemi, zajít až do absurdních situací, například při řešení otázek problémových a tzv. nepřizpůsobivých občanů, které nejsou o nic menším „problémem ve veřejném zájmu“.

Rovněž prohlášení, že provozovatelé měli oslovit nejprve vedení města, je zarážející. Pokud mám správné informace, pak v minulosti k tomu již došlo a výsledek je znám. Chápu, že zveřejňované problémy a nikoliv první pochybení vedení magistrátu neprospějí. Neprospějí ale právě těm, kdo se těchto excesů dopouštějí zřejmě v zájmu zvyšování „skóre na účtu svých politických bodů“ u neinformovaných občanů.  To je podle mého názoru hlavní starostí pana primátora a všech zainteresovaných ze SMM a spol., včetně jejich kolegy z „politické sestry“ Severočeši.cz pana Schwarze.

Ale zpět k parkovacím místům. Zřejmě většina občanů před volbami přijímala pozitivně předvolební sliby o zřízení dvou tisíc parkovacích míst v Mostě do skončení současného volebního období. Málokoho ale asi napadlo za jakou cenu. To, že tato místa budou realizována z veřejných prostředků, je celkem jasné, ale že si každý bude muset privilegium parkovat na všech těchto místech zaplatit ještě jednou, zřejmě napadlo před volbami málokoho. Místo toho, aby Městská policie placená z veřejných prostředků plnila svoji funkci v ulicích města, dbala na klid a pořádek, hlídá majetek těch, co si to chtějí a mohou zaplatit. Snaha se cení, ano, ale neplatíme městskou policii náhodou všichni?

/v níže sledující sekci je ve formátu jpg obrázek smlouvy mezi statutárním městem Most, zastoupeném Ing. B. Schwarzem, řed. Městské policie v Mostě a pronajímatelem/