Marcel Vorlíček říká: Člověk nemusí být „politikem“, ale o politiku a život kolem sebe by se zajímat měl

28.10.2015 14:39

Není žádným tajemstvím, že organizovat se občanům (bez rozdílu věku) do politických stran či hnutí běžně příliš nechce. Na jedné straně je to pochopitelné - politika je pro nemálo z nás "špinavostí", od níž je lepší se držet dál. Jenže...? Na druhé straně může vzniknout otázka: má pak ale smysl politikům cokoliv vyčítat, dáváme-li jim dobrovolně mandát o tom rozhodovat právě o nás samotných a dál tomu jen nečinně přihlížíme? Pravda, někdy si můžeme i zaláteřit... Pokud Vám tohle stačí - a pak ještě např. Facebook - sotva lze cokoliv namínout. Lidé jsme prostě různí! Ale i právě proto nebo navzdory tomu...

Také hnutí OMMO hledá nové tváře ochotné nabídnout své nápady, síly a hlavně osobní občanský kredit i přesto, že v žádném případě - na rozdíl od jiných -  nezaručíme: "výtah" do dobře placených politických a vlivových struktur, lobbing v případě veřejných zakázek, mediální zájem a čelní místa na kandidátkách zaručující zvolitelnost na úrovni zastupitelské a zákonodárné moci... Stejně jako že se o Vás začnou zajímat ti, co ve Vás mohou vidět jako příští zdroj kontaktů, informací, příp. dobře obchodovatelné vlastní či zprostředkované obchodní značky... Už se odvracíte? A o tom to právě je...

Jsou však i tací, co i přes výše zmíněné "minusy" do hnutí OMMO cestu nacházejí. Jedním z nich je v posledním měsíci také pan Marcel Vorlíček, který o sobě říká:

 

Člověk nemusí být „politikem“, ale o politiku a život kolem sebe by se zajímat měl

 

Můj názor a hlavně už i některé zkušenosti hovoří pro tento postoj.

Ale od začátku…

Narodil jsem se v Mostě. Snad v době, kdy v něm byli ještě dobří porodníci a doktoři. A abych nezapomněl, psal se rok 1986. Rok, kdy došlo k nehodě v Černobylu, možná i proto mám skoro dva metry.

Žiji v Lomu asi od svého půl roku. Vystudoval jsem střední školu, obor elektrotechnik.  Ale po škole jsem v oboru dlouho nepůsobil. Zkušenosti jsem měl pouze u firmy ELSEV, a to bohužel špatné. Poté jsem pracoval u svého otce jako řidič a staral jsem se o chod firmy. Bohužel ani toto mě příliš nenaplňovalo, a tak jsem se rozhodl po asi šesti letech udělat změnu. Momentálně pracuji v Německu ve svém oboru.

K mým koníčkům patří hlavně sport, věda a technika a taky trochu astronomie, ekonomika a politika.

V politice jsem spíše nováčkem.  A dodávám, že především velice nespokojeným člověkem, co se české politiky týká, a to jak na úrovni obcí, měst, tak i vrcholové politiky.

Proč  jsem „zakotvil“ v hnutí OMMO? Taky tak nějak s přispěním svého velmi dobrého kamaráda Mariana Dancsa, který již delší dobu v OMMO působí. A vím i proto, do čeho jdu.

Moje přesvědčení přidat se k dalším lidem v hnutí OMMO vzniklo na základě osobního poznání o velmi příjemných, milých a inteligentních lidech, které jsem poznal a tomu, o čem přemýšlejí a jak dobře rozumí, spravedlivě, uvážlivě a čistě rozhodují.

Jakousi životní výzvou jsou pro mě tato slova:

„Život je těžká zkouška a jen ten, kdo jeho výzvu příjme, opravdu ví, co znamená žít.“