Marcel Vorlíček říká: Člověk nemusí být „politikem“, ale o politiku a život kolem sebe by se zajímat měl

Není žádným tajemstvím, že organizovat se občanům (bez rozdílu věku) do politických stran či hnutí běžně příliš nechce. Na jedné straně je to pochopitelné - politika je pro nemálo z nás "špinavostí", od níž je lepší se držet dál. Jenže...? Na druhé straně může vzniknout otázka: má pak ale smysl politikům cokoliv vyčítat, dáváme-li jim dobrovolně mandát o tom rozhodovat právě o nás samotných a dál tomu jen nečinně přihlížíme? Pravda, někdy si můžeme i zaláteřit... Pokud Vám tohle stačí - a pak ještě např. Facebook - sotva lze cokoliv namínout. Lidé jsme prostě různí! Ale i právě proto nebo navzdory tomu...

Také hnutí OMMO hledá nové tváře ochotné nabídnout své nápady, síly a hlavně osobní občanský kredit i přesto, že v žádném případě - na rozdíl od jiných -  nezaručíme: "výtah" do dobře placených politických a vlivových struktur, lobbing v případě veřejných zakázek, mediální zájem a čelní místa na kandidátkách zaručující zvolitelnost na úrovni zastupitelské a zákonodárné moci... Stejně jako že se o Vás začnou zajímat ti, co ve Vás mohou vidět jako příští zdroj kontaktů, informací, příp. dobře obchodovatelné vlastní či zprostředkované obchodní značky... Už se odvracíte? A o tom to právě je...

Jsou však i tací, co i přes výše zmíněné "minusy" do hnutí OMMO cestu nacházejí. Jedním z nich je v posledním měsíci také pan Marcel Vorlíček, který o sobě říká:

 

Člověk nemusí být „politikem“, ale o politiku a život kolem sebe by se zajímat měl

 

Můj názor a hlavně už i některé zkušenosti hovoří pro tento postoj.

Ale od začátku…

Narodil jsem se v Mostě. Snad v době, kdy v něm byli ještě dobří porodníci a doktoři. A abych nezapomněl, psal se rok 1986. Rok, kdy došlo k nehodě v Černobylu, možná i proto mám skoro dva metry.

Žiji v Lomu asi od svého půl roku. Vystudoval jsem střední školu, obor elektrotechnik.  Ale po škole jsem v oboru dlouho nepůsobil. Zkušenosti jsem měl pouze u firmy ELSEV, a to bohužel špatné. Poté jsem pracoval u svého otce jako řidič a staral jsem se o chod firmy. Bohužel ani toto mě příliš nenaplňovalo, a tak jsem se rozhodl po asi šesti letech udělat změnu. Momentálně pracuji v Německu ve svém oboru.

K mým koníčkům patří hlavně sport, věda a technika a taky trochu astronomie, ekonomika a politika.

V politice jsem spíše nováčkem.  A dodávám, že především velice nespokojeným člověkem, co se české politiky týká, a to jak na úrovni obcí, měst, tak i vrcholové politiky.

Proč  jsem „zakotvil“ v hnutí OMMO? Taky tak nějak s přispěním svého velmi dobrého kamaráda Mariana Dancsa, který již delší dobu v OMMO působí. A vím i proto, do čeho jdu.

Moje přesvědčení přidat se k dalším lidem v hnutí OMMO vzniklo na základě osobního poznání o velmi příjemných, milých a inteligentních lidech, které jsem poznal a tomu, o čem přemýšlejí a jak dobře rozumí, spravedlivě, uvážlivě a čistě rozhodují.

Jakousi životní výzvou jsou pro mě tato slova:

„Život je těžká zkouška a jen ten, kdo jeho výzvu příjme, opravdu ví, co znamená žít.“