M. Dancso: Jednalo ustavující Zastupitelstvo města Lomu

Zasedání ustavující ho zastupitelstva proběhlo dne 3. 11. 2014 v 16. 00 hodin v budově Kulturního domu v Lomu, tedy s časovým posunem místo obvyklé 18. 00 hodiny.

Mohu se opět jen domnívat, že ustavující zastupitelstvo bylo naplánováno na 16. 00 hodinu proto, aby účast z řad veřejnosti byla co nejmenší. Na pracující občany nejen našeho města nebyl brán zřetel. Libovat si mohla jen skupina seniorů (možní fanoušci Bc. Kateřiny Schwarzové, potažmo Severočechů Lom v těchto volbách kandidujících nikoliv už jako Severočeši.cz. Ale účel prý světí prostředky!

Osobně musím konstatovat, že jsem čekal poněkud větší komedii. Vybavuji si ustavující zastupitelstvo před čtyřmi lety, kde se předávaly květiny a rozdávaly se líbivé úsměvy. Nyní bylo vše opravdu strohé. Vesměs celé ustavující zastupitelstvo trvalo jen několik málo minut, kde si koalice ve složení Severočeši Lom, ODS a Lomáci (mj. subjekt, co se před volbami prezentoval programem právě proti Severočechům Lom) rozdala funkce. Vše samozřejmě proběhlo zase – jak jinak - s podporou Ing. Josefa Nétka (KSČM).

Nejsměšnější mi z celého zastupitelstva přišlo zřízení dvou extra placených míst radních. Zřejmě pan Láter ze sdružení Lomáci, který mj. na společné schůzce ve složení ČSSD, Žijeme v Lomu, KSČM a OMMO souhlasil a přislíbil založení koalice. V té době si pan Láter vybojoval dvě místa radních. Tzn. pro sebe i pro svého kolegu Škárku. Ale tento slib trval opravdu jen velmi krátce. Zřejmě Severočeši Lom slíbili více - placené místo radního pro p. Látera? Bohužel v tomto případě bude hrát p. Škárka jen druhé housle.

Vládu pod vedením Severočechů Lom, ODS a Lomáků považuji za nešťastné řešení. Ale co jsme si zvolili, to také máme. Nyní si snad p. Schwarz bude moci koupit dům za „kačku“, jak mu to díky nám v opozici dříve neprošlo. Třeba si koupí i Oprám, který jsme mu také min. 2x  v minulém volebním období zamítli.

Že arogance moci, nekompetentnost, vydírání a zastrašování budou pokračovat, jako základní programové kvality této staronové koalice vůbec netřeba pochybovat.

Byl bych rád, aby nesouhlas zbylých zastupitelů Lomu, ale i dalších občanů, s politikou těch, co si opětovně vydobyli vládu na čele s rodinnými a klientelistickými vazbami, přeci jen zněl hlasitěji, protože nadávat můžeme jen na sebe. A to se ukazuje opětovně jako dost málo.