Legální vyjádření svobody? Názory a šibenice se historicky potkávají.

27.05.2016 17:35

Možná jsou někteří z nás opravdu "hrdinové" a my, kteří to nechápeme, jsme prostě "zpátečníci, oportunisté, agenti Západu,ani Východ nestojí stranou, pražská kavárna aj.", a nechápeme tu "hru" proti mocným, osobně nevylučuji ani označení proti "nemocným", protože prý "změna poměrů je na spadnutí".

Ministr vnitra Chovanec, jako člen sociální demokracie, s odstupem cca roku nyní vystupuje s tím, že "podá správní žalobu proti rozhodnutí magistrátu, který rozhodl, že nošení šibenic na demonstrace není
trestné. Podle Chovance by ale vyhrožování jakémukoliv občanovi šibenicí mělo být posuzování minimálně jako přestupek a přesahuje meze svobody projevu."

(Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/milan-chovanec-spravni-zaloba-proti-rozhodnuti-magistratu-p4z-/domaci.aspx?c=A160527_115742_domaci_ale)

Je před podzimními volbami do krajů a části senátu. Současná koaliční vláda spolu "válčí", a osud dýmky míru je ohrožen antikuřáckým zákonem. Ministr Babiš si už dokáže představit příští vládnutí bez ČSSD. Další abonenti do příp. jím vybírané koalice po  příštích parlamentních volbách v r. 2017 - např. KSČM - již přešlapují za dveřmi. Dalšího "Zemana" si budeme volit v r. 2018.

Řeklo by se, že v logice výše uvedeného by ty šibenice měly pozbýt na významu, protože už jimi nebude komu vyhrožovat. Systém nám sicezůstane, ale protože bude v rukou oligarchy s předlistopadovými "reálsocialistickými" zárukami a současnými kapitalistickými úspěchy, k nimž vzhlíží nemálo z nás s obdivem, šibenice pozbydou na revolučním významu situace. Ale možná nám znalci míry "revolučnosti" sdělí, jak moc je či není a proti komu třeba být ještě revolučnější. Budou-li u moci s oligarchou např. komunisté, dozvíme senapř. něco o přechodných obdobích, co povedou ke změně, o níž ideologové KSČM uvažují jako o "neozbrojeném přechodu k moci".

Na těch šibenicích jako "svobodě projevu" mě "baví" jedno, a to logika, s jakou její nositelé jedněm hrozí šibenicemi a pro sebe si uzurpují "právo na názor". Ale je dobré vědět, že i tak nad nimi, nad námi bdí podobní úředníci jako ti z městské části Prahy 1.