M. Dancso: Komedie, kterou s občany hrají zástupci SMM a Severočechů…

10.11.2014 08:21

„Volby jsou za námi a člověk by čekal zklidnění situace. V Mostě tomu tak ale není…?“

Takto začíná odstavec ve Zpravodaji bytového družstva Krušnohor. Ze strany pisatele mi to spíše přijde jako vyjádření lítosti nad neúspěchem ve volebním klání, které bylo prý provázené spoustou „špíny“.  Jako obvykle. Mohu jen podotknout, ono zřejmě hodně záleží na tom, na které straně házené špíny se stojí… Pokud ji rozhazuji sám na ty druhé, pak je to O. K., že, pánové a dámy ze SMM?

 Politika už podle mě na Mostecku a okolí dávno není o slušnosti, korektnosti, ale spíš o tom, na kom je který politik závislý a za kolik. O podnikatelích, kteří mají koho v hledáčku kvůli svým zájmům, vlivných lidech taky odjinud, a v neposlední řadě o mafiánských praktikách. Zesměšňování, urážení a spousty jiných nekalostí, jako např. uplácení voličů.

Po přečtení článku si pokládám otázku, jak dlouho se ještě bude hrát komedie, kterou mezi sebou vedou předseda bytového družstva Krušnohor Fr. Ryba a hnutí Severočeši... (ono je to jedno kde), nyní v zastoupení Ing. Schwarze. Do jisté doby oba byli velcí kamarádi… (než Schwarz sesadil Rybu z předsednického postu hnutí Severočeši.cz).

Tomu, že jde opravdu jen o komedii, nasvědčuje fakt, že nejen před volbami, ale i po volbách obě strany proti sobě vyvíjely politický tlak a ataky, kde nešetřili osobními urážkami, a vše vyvrcholilo soudním sporem. Směšné je, že se v článku můžeme dočíst, že jediný vysloveně „lidový subjekt – sdružení Lomáci, se bude podílet na městské vládě“. Protože soudím, že právě sdružení Lomáci je „projektem“ Fr. Ryby, který mj. vede spor s hnutím Severočeši, jehož byl předsedou. A právě dva jeho zvolení zastupitele, mimo jiné ti, kteří svůj program nastavili proti Severočechům, je ve finále podpořili na ustavujícím jednání Zastupitelstvu města Lom. Tím umožnili, aby se nově zvolenou starostkou města stala opět Bc. Kateřina Schwarzová, manželka Ing. Schwarze, se kterým je, jak jsem již uvedl , p. Ryba ve sporu.

Co je ale nutné zmínit, že oba zvolení zastupitelé za sdružení Lomáci vyjádřili nejprve podporu koalici ve složení ČSSD, Žijeme v Lomu, KSČM a OMMO. Ale to jen opravdu na krátkou chvíli, aby posléze kývli Severočechům…  (pro cokoliv). Nebudu jistě daleko pravdě, když řeknu: stejně tak jako v Lomu, tak i v Mostě je to jen hra o moc, o peníze a v duchu zájmů hlavních aktérů.

Zájmy občanů jsou až hodně hluboko.