Kandidáti jedněch, pro druhé „eskalátoři“ jejich vnitřních problémů?

29.02.2012 22:57

Asi již jen ti starší Čechové si pamatují populární pouťové vyvolávače, kteří dovedli prodat kdeco a kdekomu. Na poutích či jarmarcích pak často např. znělo: „Haló, haló, slyšte, slyšte, zastavte své kroky, nepromarněte svou příležitost: „….přijde matka z pole, role, prsty prací ztvrdlé, neohebné, leč, děcko do školy s dírou v punčoše jít nemůže. Nic naplat, usedá matka, leč, nit ne a ne do jehly navléci, co si počít… a tu, hle, po ruce je náš praktický, bezkonkurenčně levný dvacetihaléřový navlékač nití…“, dílo se daří, matka i děcko spokojené.

Tak nějak zněla informace na portálu Českápozice.cz prezentujícího se jako informační zdroj pro svobodné lidi. Jako by onen podomní prodavač vyvolával: „Slyšte „pecku“ doby předvolební. Věci veřejné lanaří kdysi „populárního“ zpěváka Ivana Vargu, známého pod uměleckým jménem Martin Maxa. Podle informací internetového deníku Insider by měl na podzim za „veverky“ kandidovat do Senátu v chomutovském obvodě. „Že s velkou slávou na scéně nebude nic, a v sále zklamaný dav sotva úžasem oněmí. Celá ta sláva nebude nic než jen trik. Celý to laciný představení sotva dočká se ovací,“ zpívá Maxa v písni Prodavač iluzí. Jakých ovací se asi dočká spojení Maxa - Věci veřejné?“

Tak na to si asi budeme muset počkat do voleb, a spíše až po nich, pak se dočkají Věci veřejné, M. Maxa a třeba i my občané, nejen ti zvědaví. Vedle zaručeně těch nejdůvěrnějších a nejdůvěryhodnějších informací hovořících o tom, jak to již jednou Maxa do Senátu PČR zkoušel ve stejném volebním obvodu č. 5 Chomutov v roce 2006 za subjekt Politika 21 vedený J. Bobošíkovou či jak se angažoval ve volební kampani KSČM do EP v roce 2009, se čtenář dozví i „určité detaily“ Maxovy nové volební storry. Zatím jde prý o jakési námluvy, vyjádřil se poslanec za VV D. Kádner, i sám M. Maxa, který ještě dodal, že celou věc konzultuje se svým kámošem, též poslancem VV a k těžařům „odbojným“ starostou v Litvínově M. Šťovíčkem, kdysi členem ODS a též ještě kdysi aktivním pionýrským a svazáckým aktivistou (zda tehdy i stranickým, redakce RJ neví).  

Zda nakonec ke kandidatuře dojde či spíše ano, se ukáže. Co se však ukazuje, resp. potvrzuje již nyní z dobře informovaných zdrojů z KSČM, která M. Maxu, jinak prý známého antikomunistu využila pro kulturní část své volební kampaně pro volby do EP, je, že problém lze nazírat i trochu jinak.

Zpěváka do volební kampaně KSČM zaangažovala mariánskolázeňská agentura Profil paní Mrencové, známé většině, nejen volebním managerům tzv. parlamentních politických stran, pro něž, vždy za „slušné“ peníze, dokázala před volbami „pomoci“. Takovéto její více než široké rozkročení mělo a má svůj prozaický důvod – jedním z ukazatelů finančního profitu je zvolený kandidát… Takže to se takřka nedá prohrát a ve finále neutržit, že? Nehledě na to, že vidíte do všech kuchyní a ladíte si, vzájemně propojujete, vyměňujete, ovlivňujete atd. jednotlivé „volební ingredience“. A teď si vezměte, tvrdí zdroj, že současný senátor za KSČM V. Homolka se jmenovanou paní a agenturou neměl dobré vztahy a dovolil si mít i své názory a svou hlavu, nechtěl (ten bídák) chodit ráno na 6,00 hod. před „fabriky“ a štvát lidi jdoucí do práce svou volební propagací, na rozdíl od mínění paní M. z Profilu. To dotyčná nemá údajně ráda, a hlavně neodpouští (to ví zase údajně i sám šéf komunistů pan V. Filip, kterého si dotyčná vodí na provázku a přes něj dokáže prosadit k financím této strany vždy svou, dokonce se nyní údajně vloudila do - pro KSČM „domovské“ agentury - Futura a.s.). Zdroj se domnívá, že celá kandidatura M. Maxi za VV a právě ve volebním obvodu č. 5 Chomutov je jakousi vendetou senátorovi za KSČM V. Homolkovi. Jak to tak vypadá, „kdysi populární Martin Maxa není opravdu žádný politický elév“ a „do volebního boje by šel vyzbrojen nejen spoustou rad od ostřílených politiků“, ale zejména také informacemi od paní M. z Profilu, která, jak tvrdí zdroj, právě na tyto politiky, a kdoví zda i na Maxu, má „užitečných informací“ více než dost.

více také www.ceskapozice.cz/domov/politika/zoufalstvi-veckaru-bude-zpevak-maxa-jejich-kandidatem-do-senatu