K aktivitě studentů #Vyjdiven

„Vyzýváme ústavní představitele České republiky, jmenovitě prezidenta České republiky, premiéra České republiky a Parlament České republiky k obraně ústavních a společenských zvyklostí a hodnot,“ zní začátek textu, jejž budou stávkující podepisovat a který formuluje důvody akce nazvané #Vyjdiven.
Toto je část z textu aktivity studentů vysokých a středních škol v ČR, která vznikla na pražské DAMU. Studenti volají "k pořádku" vrcholné politiky, kdy zejména prezident a představitelé hnutí ANO 2011 ohýbají ústavu a zákony ČR, jak se jim to zrovna hodí nebo jak se vyspí. Nejde však jen o vrcholové politiky. Vždyť zejména pro řadu měst a obcí jde o výzvu více než aktuální. Např. ve Statutárním městě Most jsou s takovýmto porušováním zákonů bohaté zkušenosti. Jen připomenu násilné obsazování kanceláře primátora za asistence Městské policie Most a následné opakované ustavující zasedání ZmM v roce 2006, flagrantní porušení zákona o obcích při ustavujícím zasedání ZmM v roce 2010, prorostlé podnikatelské prostředí s politiky, kauza KD Repre, modernizace Sportovní haly Most atd. atp. Takže jestli najdou studenti středních škol v Mostě či VŠFS odvahu a k uvedené aktivitě se připojí, ať myslí i na to, co máme skoro doma, a není to jen v Parlamentu ČR či na Pražském hradu, a to i přesto, že se třeba může někomu zajídat označovat ty, co Mostem vládnou za "politiky". Hurá před školy!
P.S.: politické hnutí Občané městu, město občanům nejen tuto aktivní formu odporu proti neúctě k Ústavě a zákonům ČR podporuje a bude to i jedním z témat volební kampaně v podzimních komunálních volbách 2018.